Понад половину магазинів відомих мереж забезпечено генераторами, – опитування

Станом на кінець минулого року понад половину (51,4%, або 1376) магазинів найбільших продовольчих мереж України було забезпечено генераторами. На кінець січня заплановано збільшення показника до 71,7%. Про це свідчать результати опитування Асоціації ритейлерів України серед 15 мереж.

Зокрема, цього місяця кількість магазинів з автономними джерелами живлення збільшиться на 546, до 1922 торгових об’єктів.

Найбільше на кінець грудня генераторами було обладнано гіпермаркети та мінімаркети – 96% та 65% відповідно. Частка автономних супермаркетів сягає 46%. Однак вже на початку лютого мінімаркети великих мереж буде забезпечено безперебійним електропостачанням на 68%, а супермаркети – на 72%.

“Починаючи з жовтня 2022 року внаслідок відключень електроенергії більшість продовольчих магазинів не могли працювати та у звичному режимі обслуговувати покупців. Відсоток магазинів, обладнаних генераторами, становив не більш ніж 20%, і здебільшого безперебійну роботу торгової точки могли забезпечити гіпермаркети“, – зазначив голова асоціації Андрій Жук.

За його словами, багато об’єктів ритейлу власним коштом закрили потребу в генераторах.

В опитуванні брали участь АТБ, Fozzy Group (Fozzy С&C, “Сільпо”, “Фора”, Траш!Thrash!), “Ашан Ритейл Україна”, Mеtro Cash & Carry, Novus, Varus, SPAR, “Наш край”, “Коло”, “Пчілка маркет”, “Рукавичка”, “Файно Маркет” та “Мі Маркет”.

Понад половину магазинів відомих мереж забезпечено генераторами, – опитування - фото 1