Польща спростила експорт української агропродукції: головні зміни

Україна досягла з Польщею домовленостей щодо спрощення проходження процедур під час експорту українських зернових та олійних культур транзитом через польську територію до інших країн. Про це повідомляє прес-служба МінАПК.

Так, з 8 березня накладатимуться митні пломби на всі машини автомобільного та всі вагони залізничного транспорту на польсько-українському кордоні.

Ці пломби можуть знімати лише співробітники Національної фіскальної адміністрації у трьох польських морських портах – Гданськ, Гдиня та Свиноуйсьце.

У разі транзиту товарів до інших країн-членів Євросоюзу пломби знімуть у уповноважених пунктах зберігання, розташованих у цих країнах. При цьому польська ветеринарна інспекція не проводитиме жодних перевірок. У разі розбіжностей між заявленим та фактичним місцем завантаження товару українська сторона усуне експедиторів, які допустили таку проблему, від подальших транспортних операцій.

“Ми досягли взаємовигідних результатів. Важливо, що ці домовленості враховують інтереси як польських, так і українських фермерів, які транзитом везуть зерно в інші країни та в польські порти”, – зазначив голова МінАПК Микола Сольський.

Він додав, що ці процедури впровадять уже найближчими днями і наступного тижня постачання агропродукції піде за новими правилами.

Крім того, нова процедура має зменшити черги на кордоні та зробити торгівлю між країнами більш комфортною.