Польща швидше за всіх у світі збільшує імпорт ягід завдяки Україні

Польща лідирувала за відносними темпами зростання імпорту серед 10 найбільш швидкозростаючих ринків збуту ягід у світі.

Про це розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час підсумкової ягідної події Молдови за поточний рік — Berry Market 2023, повідомляє EastFruit.

За словами фахівця, у середньому щорічно Польща нарощувала імпорт ягід на 24%, або $68 млн, а головною причиною цього була можливість закупівлі недорогої замороженої ягоди з України.

«Україна в останні 5 років була чемпіоном світу за темпами зростання експорту ягоди, а головним ринком збуту для неї була якраз Польща. При цьому в розрахунок включалися як свіжі, так і заморожені ягоди», — зауважує аналітик.

Найшвидше Польща нарощувала імпорт свіжої лохини та замороженої малини. Саме ці категорії були найбільш швидкозростаючими в експорті ягоди з України, й саме за ними Польща залишалася основним ринком збуту для українських компаній. На свіжу лохину та заморожену малину у 2022 році припадало понад 60% імпорту ягід Польщі.

Трохи повільніше, ніж Польща, нарощував імпорт ягід Китай — на 21% на рік. Щодо приросту в абсолютних показниках, то тут не було рівних США. Імпорт ягід у США зростав у середньому на 14% на рік, але в абсолютних показниках щорічно США збільшили імпорт свіжих і заморожених ягід на $578 млн. Саме тому постачальникам з України дуже важливо звернути увагу насамперед на цей ринок, а також на ринок Канади, де щорічний приріст імпорту ягоди становив понад $95 млн.

Також в абсолютних показниках високі темпи зростання імпорту ягід у Нідерландів та Німеччини — на $133 і на $114 млн на рік.