Половина українських молочних господарств готова нарощувати поголів’я

Торік в Україні було вироблено 7,34 млн т молока, з них 4,54 млн т — від селянських господарств, 2,8 млн т — від промислових підприємств.

Про це повідомив голова «Спілки молочних підприємств України» Вадим Чагаровський під час експертної дискусії «Зміни в молочній галузі за два роки війни».

propData.content.image

Вадим Чагаровський, голова «Спілки молочних підприємств України»

Станом на 1 січня 2024 року в Україні налічувалося 1,35 млн голів корів, з яких 390 тис. голів — промисловий сектор, 960 тис. голів — приватний. Сільськогосподарські підприємства 94,5% молока направляють на переробку, а селянські господарства переробляють всього 12% молока. Торік було перероблено майже 3 млн т, з яких 2,7 млн т переробили промислові господарства і 300 тис. т — селянські господарства.

«Спілка молочних підприємств України» прогнозує, що у промислових господарствах до 2025 року збільшиться поголів’я корів на 50%, оскільки вони активно інвестують у цей напрям. Так, 2025 року може бути 441 тис. голів у підпорядкуванні промислових ферм, внаслідок чого буде вироблено 3,45 млн т молока. Щодо селянських господарств, то фахівці прогнозують там скорочення поголів’я, а, відповідно, і зниження виробництва молока.