Показники аквакультури в Україні далекі від світових

Аквакультура, як сектор виробництва продуктів харчування, розвивається найшвидше у світі й відіграє важливу роль у забезпеченні продовольчої безпеки.

Про це наголосив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня під час форуму з розвитку аквакультури в Україні.

«Україна має величезний потенціал для розвитку аквакультури. У нас понад 1 млн га водного плеса — це стави і озера, штучні водойми, каскад дніпровських водосховищ, лимани, інші водойми. Практично у кожній громаді є десятки водойм, і цей потенціал потрібно використовувати. Розвиток аквакультури — це симбіоз держави, бізнесу, науки і безпосередньо спеціалістів, адже ми маємо бути у тренді використання нових технологій та розвивати свої», — цитує його слова пресслужба Мінагрополітики.

Віталій Головня також підкреслив, що в Україні аквакультура займає лише 27% виробництва рибної продукції, тоді як у світі — понад 51%.

«Нам потрібно прагнути до світового показника. Тим більше, що у нас все для цього є — і водне плесо, і переробка рибної продукції, і її експорт, і асортимент», — зазначив заступник міністра.