Пільгові кредитні програми повинні враховувати обсяги виробництва підприємств

Хлібопекарі не можуть залучати кредитні кошти, оскільки вони досить дорогі, а діючі пільгові кредитні програми — обмежені. Наприклад, програма «5-7-9%» має ліміт у 60 млн грн.

По це розповів президент Всеукраїнської асоціації пекарів Олександр Тараненко під час бізнес-зустрічі «Хлібопекарський бізнес-2023».

propData.content.image

Така сума, можливо, влаштовує окреме невелике виробництво, але не підходить великим підприємствам, які включають кілька хлібозаводів. У таких компаній річні обороти обраховуються мільярдами гривень, і 60 млн грн не можуть вирішити їхні проблеми. Тому важливо, щоб ліміти в пільгових програмах враховували обсяги виробництва підприємств.

За словами Олександра Тараненка, серед основних проблем, з якими стикаються нині хлібопекарі, — застарілі засоби виробництва, адже основою хлібопекарської промисловості є підприємства, побудовані ще за радянських часів.

«Звичайно, за останні 10 років вони зазнали модернізації, змінилися обладнання, технології, асортимент. Але часто засоби виробництва вимагають заміни. Зробити це не дуже легко, адже рентабельність у хлібопекарному бізнесі низька, що не дозволяє одномоментно замінювати обладнання», — зазначає Олександр Тараненко.