Переробка ріпаку зменшиться наступного сезону

Близько 750-800 тис. т ріпаку може бути перероблено в Україні в сезоні-2024/25. Це на 20-23% поступається показнику 2023/24 МР.

Такий прогноз зробили аналітики ІА «АПК-Інформ».

Скорочення переробки відносно попереднього сезону може відбутися внаслідок зниження урожаю даної олійної 2024 року в Україні та загострення конкуренції між заводами та експортерами, зважаючи на активний попит на українську олійну з боку європейських компаній.

«Однак загалом обсяги переробки ріпаку в Україні залишаться на досить високому для галузі рівні. Так, протягом квітня учасники ринку сповіщали про суттєве зростання попиту на олійну нового урожаю з боку внутрішніх переробних підприємств, чому є кілька причин. Серед основних — досить непогана маржа переробки ріпаку і високий попит на ріпакову олію», — зазначають фахівці.

Крім того, на тлі очікуваного дефіциту соняшнику в літній період ріпак виступає гарною альтернативою, як показує практика минулого року.

При цьому сезон переробки ріпаку може стартувати раніше, ніж зазвичай, з огляду на більш раннє цвітіння та дозрівання озимої культури, а також очікуваний скоріший початок збирання урожаю.

«Таким чином, переробка ріпаку всередині країни в сезон може суттєво зрости, однак за весь маркетинговий рік все ж не показати рекордного показника, як поточного сезону, через очікувану більш жорстку конкуренцію за олійну на тлі зниження пропозиції», — прогнозують експерти.

Зазначається, що за 10 місяців сезону-2023/24 в Україні перероблено близько 950 тис. т ріпаку, що стало рекордом для галузі.