Парламент дав старт «рибній реформі»

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури» (№ 7616).

Таке рішення підтримали 284 народних депутати, свідчать дані на сайті парламенту.

«Документ суттєво змінює правила діяльності у сфері рибного господарства та у промисловому рибальстві. Зокрема, пропонується введення аукціонів на право використання водних ресурсів, завдяки яким на ринок вийдуть нові прогресивні учасники, а галузь стане конкурентною. Також пропонується, аби дозвільна документація та декларування права на рибальство були в електронній формі, що знизить корупційні ризики», — говориться у повідомленні ВРУ.

Серед ідей законопроєкту — простежуваність на всіх етапах: від вилову до потрапляння риби на стіл споживачам. Йдеться про встановлення необхідних вимог до рибоприймальних пунктів, які зараз нерідко порушують усі можливі санітарні норми.

«Галузь давно потребувала змін — вилов риби за роки незалежності скоротився у 6 разів! А війна та окупація наших водойм проблеми у сфері тільки загострили, — зазначив народний депутат, голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду. — Впевнений, що «рибна реформа» сприятиме більш ефективному використанню водних ресурсів, стимулюватиме цивілізоване рибальство та забезпечить продовольчу безпеку нашої держави».