Озвучені топ-4 витратних складових посівної

У Міністерстві аграрної політики та продовольства вказують, що сукупна вартість посівної кампанії цього року може скласти орієнтовно 292,3 млрд грн, що на 10% вище минулорічних затрат.

Про це йдеться у матеріалі AgroPortal.ua «Посівна-2023: план-мінімум коштуватиме на 40% дорожче».

Щодо вартості весняної кампанії, то у профільному міністерстві зазначають про відчутніше зростання — на 17%, до 228,2 млрд грн.

Перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький деталізує, що «доволі помірне зростання сукупних витрат на посівну кампанію цього сезону є наслідком загального скорочення посівних площ — орієнтовно до 5% порівняно з 2022 роком, а також доволі відчутного зменшення обсягів застосування добрив та ЗЗР, мінімум на 15% і 10% відповідно».

Щодо ярих, то, за словами чиновника, очікується зростання частки технічних культур (олійні, цукровий буряк), вартість посівів яких традиційно вища.

«Щодо вартості окремих складових, незважаючи на скорочення обсягів внесення, добрива залишаються найбільш витратною складовою. В структурі посівних робіт цього сезону на добрива припадає 32-35% усіх витрат. Насіння — 22-24%, ЗЗР та паливо — 15% та 8% відповідно», — резюмує Тарас Висоцький.