Органік-Д будує завод із виробництва заморожених овочів

Компанія «Органік-Д» розпочала будівництво заводу потужністю 20 тис. т переробки на рік, де буде вироблятися 10 тис. т мороженої цибулі та 10 тис. т мороженої моркви.

Про це розповів керівник ТОВ «Органік-Д», експерт з виробництва овочів Вадим Кричковський під час мітапу «Як вирощувати цибулю, щоб не попасти на бабки».

За його словами, компанія планує восени, коли цибулі багато, переробити свою продукцію і зібрати на ринку за прийнятною ціною. Переробка моркви — це робота зі сховища.

Вадим Кричковський, керівник ТОВ «Органік-Д», експерт з виробництва овочів

Підхід до переробки складний, оскільки овочі потрібно готувати до чищення, миття, шліфування. Тобто переробка — це зовсім інший рівень, і до неї потрібно дорости, а кидатись відразу — нереально. Це або має бути окремим бізнесом із закупленими на ринку овочами, або ж виробнику потрібно наростити відповідні обсяги продукції для забезпечення переробки.

Як відзначив експерт, до війни Україна експортувала щорічно на 5 млн євро замороженої цибулі та на 7 млн євро замороженої моркви. Але переважно потужності знаходилися в Херсонській області, де зараз вони зруйновані або розкрадені.