Обсяги експорту органічного меду зменшуються

Попит на український органічний мед за останній рік суттєво зріс. Проте багато виробників мали пасіки в східних областях України, які сьогодні окуповані ворогом, тому цифри експорту у 2023 році дещо впали.

Про це повідомляє виробник та експортер органічного меду Ukrainian Bee (UBEE), пише ГС Органічна Україна.

Компанія має 400 бджолиних сімей у Хмельницькій області, співпрацює з 20 органічними виробниками та сертифікована Organic Standart Україна відповідно до стандарту IACB та згідно з нормами ЄС. Компанія експортує як і органічний, так і традиційний мед до країн Європи та на Американський континент. Німеччина, Франція та Польща дуже цінують український органічний мед. У 2021 році компанія експортувала до 400 т органічного меду, у 2022 році — 260 т.

«Ми переробляємо весь наш мед органічно з мінімальним використанням нагрівання та фільтрації, використовуючи тільки органічні дозволені сполуки для догляду за нашими бджолами, відповідно весь ланцюжок зберігається», — зазначає менеджер Ukrainian Bee Вадим Одющин.

У компанії зазначають, що потрібно відновити виробництво, адже багато виробників не можуть відправити UBEE свою продукцію через війну, а перевезти пасіку на безпечну територію теж важко.