Низький попит обвалив світове виробництво смартфонів: коли очікувати зростання

За підсумками четвертого кварталу 2022 року глобальне виробництво смартфонів склало близько 301 млн. од., що на 15,5% менше, ніж за той же період 2021-го. Порівняно з попереднім кварталом зафіксовано зростання на 4%. Про це свідчить дослідження TrendForce.

Це пов’язано з тим, що продаж виявився нижчим за очікувані, і впала швидкість споживання запасів, незважаючи на святковий сезон. При цьому проблема нестачі працівників на складальній базі електроніки Foxconn у Китаї вплинула на зусилля Apple зі збільшення виробництва iPhone наприкінці минулого року.

За весь 2022 Apple виробила близько 233 млн од. iPhone і посіла друге місце у світовому рейтингу. Також компанія продовжує розширювати виробництво пристроїв Індії.

Одночасно виробництво смартфонів Samsung у четвертому кварталі впало на 9,2%, до 58,3 млн од. порівняно із попереднім кварталом. Щодо рейтингу за весь 2022 рік, Samsung залишалася на вершині з приблизно 258 млн пристроїв і падінням у річному обчисленні на 6,1%.

Китайські бренди Xiaomi (включаючи Redmi, POCO та Black Shark), OPPO (Realme та OnePlus) та Vivo (iQoo) посіли третє, четверте та п’яте місця відповідно у рейтингу за квартальним обсягом виробництва. Усі вони продемонстрували зниження за квартал та весь 2022 рік.

Згідно з підрахунками, річний обсяг виробництва смартфонів у світі впав на 10,6% у річному обчисленні, до 1,192 млрд од. 2022 року. Це більше, ніж 2020-го, коли вперше виникла пандемія Covid-19.

Прогнозується, що світове виробництво смартфонів у 2023 році зросте на 0,9% і становитиме 1,2 млрд од. на тлі підвищення попиту.