“Ніхто не хоче ходити пішки на 20-й поверх”. На ринку нерухомості з’явився новий тренд

Через ракетні удари Росії по енергоінфраструктурі, які призвели до того, що у всій країні спостерігаються проблеми зі світлом, на українському ринку нерухомості з’явився новий тренд. Покупці стали більше цікавитись квартирами на невисоких поверхах та приватними будинками. Про це UBR.ua розповів заступник голови правління Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Владислав Кулішенко.

“Якщо до війни величезною популярністю користувалися останні поверхи висоток з панорамними вікнами та терасами, то сьогодні потенційні покупці розглядають квартири на нижніх поверхах. Під час відключення світла та, відповідно, ліфтів ніхто не хоче ходити пішки на 20-й поверх”, – каже Кулішенко.

Як зазначає Кулішенко, “первинка” сьогодні покупців не цікавить, а на “вторинці” люди готові купувати квартири за такими цінами:

  • 1-кімнатна – не дорожче за $30-32 тис.;
  • 2-кімнатна – не дорожче за $40 тис.;
  • 3-кімнатна – максимум $50 тис.

За його словами, також є попит на недорогі приватні будинки з можливістю встановлення генераторів, за які люди готові платити не більш ніж $1000 за квадратний метр. При цьому пріоритетом для покупців є наявність у квартирі або будинку газу.

“Знову ж таки, через відсутність світла в такому житлі буде і опалення, і можливість приготувати їжу”, – пояснює Кулішенко.