Названо головні виклики для олійної галузі у 2023 році

Олійно-жирова галузь України після вкрай важкого 2022 року може стикнутись з низкою виклів і цьогоріч.

Про це заявляють в асоціації «Укроліяпром».

«Через терористичні дії агресора, спрямовані на руйнування енергетичної системи України, в країні продовжуються вимушено запроваджені заходи, спрямовані на стабілізацію енергетичної системи, зокрема віялові відключення. Постійні відключення олійнодобувних та олійно-жирових підприємств з безперервним циклом виробництва є небезпечними і можуть призвести до непередбачуваних наслідків. Особливо враховуючи, що підприємства віднесені до вибухонебезпечних. Дане питання може бути частково вирішене шляхом включення підприємств галузі до об’єктів критичної інфраструктури», — пояснюють в асоціації.

І додають, що у Мінагрополітики вже створена робоча група, яка вирішує це питання щодо підприємств, зокрема олійно-жирової галузі.

«Постійний шантаж з боку агресора щодо закриття зернового коридору, що призведе до значного скорочення експорту, а відповідно і виробництва олії соняшникової та шроту», — називають ще один ризик для галузі.

Крім того, в «Укроліяпромі» вважають викликом продовження масового експорту насіння соняшнику.

«Продовження нарощування експорту насіння соняшнику, зокрема з нового врожаю, за значного зменшення його виробництва може мати негативні наслідки та призвести до зупинки олійнодобувних підприємств, катастрофічного скорочення виробництва олії соняшникової, яка віднесена до соціально значущої продукції, втрати світових ринків збуту продукції з високою доданою вартістю, скорочення робочих місць та надходжень до держбюджету, що є неприпустимим», — підкреслили в асоціацїі.