На продаж виставили завод з глибокої переробки соняшнику на Харківщині

Незавершений проєкт малотоннажної глибокої переробки сільськогосподарської сировини для виробництва сухого лецитину BIOLEX в Харківській області виставили на продаж.

Про це свідчить повідомлення InVenture.

Проєкт розрахований на переробку 5 т фосфатидного концентрату на добу (1500 т фосфатидного концентрату на рік з одержанням 1000 т сухого порошку лецитину та 450 т екстракційної олії).

«Технологічний процес передбачає приймання, зберігання фосфатидного концентрату, його очищення, екстракцію фосфатидів органічним розчинником, сушіння порошку від вологи та розчинника, регенерацію розчинника, фасування готової продукції», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що іноземний інвестор, який призупинив фінансування проєкту, вже вклав у нього €3,3 млн (80% від загальної вартості проєкту), додаткові необхідні інвестиції у запуск виробництва складають €0,8 млн. Термін окупності інвестицій — до 2 років. Економічні розрахунки надаються за запитом.

Об’єкт розташований за адресою: Харківська область, Богодухівський район, смт Ков’яги (8 км від траси М-03 Київ-Харків, Валки). Земельна ділянка 2,76 га в оренді до 2045 року.

Виробнича будівля загальною площею 2400 м², одну половину якої обладнано під виробництво за всіма нормами харчової та виробничої безпеки, другу — під склад. До підприємства підведені усі необхідні комунікації.

Ціна продажу €3 млн.