На деокупованій Херсонщині частково відновили роботу 30% аграріїв

Лише 10% сільськогосподарських земель розміновано на деокупованій території Херсонської області.

Про це в інтерв’ю «Центру журналістських розслідувань» повідомив директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної військової адміністрації Дмитро Юнусов.

«На деокупованій території Херсонщини ми маємо 520 тис. га земель, на яких свого часу було можливо проводити сільськогосподарську діяльність. З них розміновано зараз 52,3 тис. га, тобто лише 10%. Щось розміновували неофіційно самі господарства. Більшість із них пробують самі виходити в поля, ризикуючи своїм життям і здоров’ям. Є летальні випадки. Але господарства намагаються відродити свою діяльність попри все», — зазначив Юнусов.

Із 500 аграрних підприємств на правому березі Херсонщини близько 30% уже частково відновили свою роботу. Загалом же на території області діє 2700 таких підприємств.

«Приміром, якщо підприємство має 1 тис. га земель, то здебільшого з них близько половини вже вдалося розмінувати. У деяких розміновано лише 10% земель. Це залежить від розташування тих чи інших ділянок. Східна частина області — та ж Кочубеївка — найменше за всіх постраждала, в ній найменше замінованих земель. А там, де були активні бойові дії, то й замінованість дуже щільна, і для їх розмінування потрібно значно більше часу», — зауважив директор департаменту.

Він додав, що через значні пошкодження приміщень для зберігання зерна і техніки аграрії в першу чергу приступають до їхнього відновлення, аби було де покласти на зберігання бодай той невеликий врожай, який вони змогли посіяти.

«На лівому березі Херсонщини залишається близько 1,5 млн га сільгоспземель, які ще чекають на звільнення», — підсумував Дмитро Юнусов.