На Черкащині добудовують два переробних заводи, на черзі ще один — із переробки картоплі

Інвестиційна група Time (Черкаська обл.) інвестувала понад 100 млн грн у будівництво заводу з переробки проса на пшоно, а також 180 млн грн — у завод із переробки кукурудзи на крупу та борошно.

Про це повідомив засновник інвестгрупи Юрій Ткаченко, пише «Інтерфакс-Україна».

За його словами, Time проводить тендер для реалізації проєкту з переробки картоплі. Усі проєкти буде введено в дію протягом 2023-2024 років.

«Ми давно визначилися зі своєю стратегією і цілеспрямовано інвестуємо в переробку. Україні доцільно нарощувати розвиток власної переробної промисловості в аграрній галузі — це додана вартість, нові робочі місця та нові ринки збуту», — зазначає Юрій Ткаченко.

Він розповів, що кілька років тому правління інвестиційної групи ухвалило рішення про будівництво заводу з переробки кукурудзи на базі ТОВ «Золотоніський бекон» (Черкаська обл.). Планова потужність заводу — 100 тис. т кукурудзяних крупи та борошна. Для забезпечення його роботи та зберігання зерна побудовано зерносховище потужністю близько 16 тис. т, інвестиції в яке склали 26,88 млн грн.

Продукція цього підприємства призначена для власних потреб інвестгрупи, для реалізації на внутрішньому ринку та для експорту. Завод увійде до трійки найбільших в Україні. Його запуск заплановано на 2024 рік.

«Золотоніський бекон» також виступив засновником нового сучасного, екологічного та найпотужнішого в Україні підприємства з переробки проса на пшоно ТОВ «Грунвег».

Юрій Ткаченко також повідомив, що на одному з підприємств інвестгрупи Time — ТОВ «Воля» — представники USAID завершують аудит. Овочевий підрозділ інвестгрупи став одним із переможців у грантовій програмі з розвитку доопрацювання та переробки картоплі. На підприємстві планують встановити лінію з чищення, бланшування та вакуумування картоплі. Проєкт фінансуватиметься за принципом 50:50.

У 2023 році, за словами Юрія Ткаченка, інвестгрупа зосередилася на розвитку напряму із овочівництва. Він і раніше функціонував на базі ТОВ «Воля», але тепер до виробництва картоплі, якої щорічно закладають на зберігання понад 12 тис. т, буряків — 1,5 тис. т, моркви — 1 тис. т, додано вирощування цибулі, капусти та кавунів. У планах — виробництво часнику.

Як повідомив засновник інвестгрупи, такими проєктами Time не обмежиться і має намір зайти в сегмент переробки овочів, м’яса і зернових.


Для довідки: інвестгрупа Time зареєстрована 2021 року. Її аграрний напрям охоплює земельний банк у 10 тис. га, на яких працюють ТОВ «Золотоніський бекон» (понад 40 тис. голів стада свиней і понад 2,5 тис. голів дійного стада корів), ТОВ «Воля» (спеціалізується на вирощуванні картоплі та овочів відкритого ґрунту), ТОВ «Золотоніські сади» (інтенсивне садівництво). Група володіє свинокормовим цехом продуктивністю 8 тис. т/рік, картоплесховищем на 12 тис. т, зерносховищем на 16 тис. т.