Мінекономіки цьогоріч прогнозує зростання ВВП до 4%

Українська економіка відновлюється швидше, ніж це прогнозувалося раніше. Наразі всі інституції переглядають свої оцінки зростання ВВП у бік збільшення.

Про це заявила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко під час Ялтинської європейської стратегії YES 2023, передає пресслужба Мінекономіки.

За її словами, попри втрату 29,6% ВВП минулого року, Україні вдалося зберегти макрофінансову стабільність, яку забезпечили підтримка партнерів і політичні рішення. Завдяки цьому в 2023 році споживча інфляція сповільниться до 10,6%, а базова інфляція — до 9%. Це відбувається, незважаючи на руйнування рф Каховської дамби та повернення до довоєнного рівня оподаткування пального.

Юлія Свириденко, віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України

Ми прогнозуємо, що найближчими роками рівень інфляції продовжить сповільнюватись. Всі інституції переглядають прогнози росту ВВП у бік збільшення. Ми, Мінекономіки, очікуємо, що зростання в 2023 році буде ближче до 4%. Це більш оптимістичний прогноз, ніж у НБУ, який очікує зростання на рівні 2,9% ВВП.

Вона додала, що у середньостроковій перспективі можна очікувати зростання економіки на рівні 3,5% — у 2024 році та на 6,8% — у 2025 році. Але навіть попри такі оцінки економіка має більший потенціал для відновлення.

Також, за прогнозами Міністерства економіки, рівень безробіття цього року знизиться до 19%, а у 2024-2025 роках — до 16,9% і 14,4% відповідно.

Також покращено прогнози і щодо основних галузей економіки. Так, урожай зернових та олійних культур буде більшим, ніж торік — експорт очікується не менше 50 млн т зернових і олійних культур, а також — не менше 10 млн т олії та шроту.

До того ж зростає виробництво в металургійній промисловості, відповідно збільшується і експорт металопродукції, зазначила міністерка. Але загальні обсяги виробництва зараз майже в чотири рази нижчі, ніж до 2022 року. Прогноз на цей рік — виробництво 6 млн т сталі.

«Я вірю, що нам вдасться покращити експортну логістику — переважно через дельту Дунаю, Румунію та через безпечний коридор до портів Великої Одеси. Цим коридором вже скористались чотири судна, і ми очікуємо ще два кораблі, що прибувають», — пояснила Свириденко.

За її словами, перед сезоном великого експорту, який розпочнеться в листопаді з експорту кукурудзи, Україна планує запровадити дві схеми страхування — одну за підтримки уряду та одну за підтримки ЄБРР.

У наступні 4 роки, підкреслила Свириденко, відбудеться перехід до швидкозростаючої та орієнтованої на майбутнє економіки.