Імпорт свинини в листопаді встановив антирекорд: в чому причина

Імпорт свинини в листопаді 2022 року становив 1,16 тис. т, що у 3,8 раза менше за зовнішні постачання такої продукції в жовтні. Відповідні дані опублікувала асоціація “Свинарі України”, пославшись на дані митної статистики.

Так, минулого місяця надходження свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней з-за кордону було найменшим за весь рік та поступаються навіть березневому показнику – 1,5 тис. т.

На думку аналітиків, основною причиною послаблення імпортної активності стало зниження внутрішніх цін на свинину в листопаді.

Зокрема, за підсумками місяця середня ціна на свиней забійних кондицій була на 10 грн/кг нижчою, ніж у жовтні. Хоча середня ціна імпортованого кілограма була дещо нижчою ніж місяцем раніше ($2,15 проти $2,2 у жовтні), ціна вітчизняної свинини була значно більш привабливою.

Імпорт свинини у листопаді поставив антирекорд: у чому причина - фото 1

За підсумками 11 місяців поточного року імпорт свинини становить 46,3 тис. т, що на 27% більше за зовнішні постачання свинини за січень-листопад 2021 року. Основними країнами-постачальниками залишаються Польща, Данія, Франція та Нідерланди.