Імпорт бензинів у березні обвалився на 37%

У березні імпорт бензинів в Україну впав на 37% до 85,2 тис. тонн. Це пов’язано з наявністю великих запасів палива в мережах АЗС та зниженням попиту, повідомляє enkorr.

Згідно з даними, п’ять найбільших українських мереж АЗК знизили імпорт бензину на 32,6 тис. тонн, до 40,4 тис. тонн. Інші компанії придбали 44,8 тис. тонн палива, це на 18,2 тис. тонн менше, ніж у лютому.

Найбільше скорочення – до 72% – припадає на грецьких та румунських постачальників, які у лютому забезпечували майже 60% українського імпорту. Постачання бензинів із північних базисів зменшилося не так сильно – приблизно на 11%.

Зменшення попиту на бензин з боку українських компаній спричинило зниження премій у західних трейдерів. Наприклад, націнка на пальне, що продається зі східних терміналів Польщі, знизилася зі $125-135/т до $90-95/т. При цьому на внутрішньому ринку України реалізація бензинів залишається високоприбутковою – у першій половині квітня націнка тримається на рівні 10 грн/л.

Нагадаємо, у січні українські компанії імпортували рекордні 202,6 тис. тонн бензину в очікуванні введення ембарго на російські нафтопродукти та на тлі зростання споживання через енергокризу. Однак наприкінці зими попит на паливо в Україні знизився, а проблем з постачанням не виникло, що спричинило зниження імпорту в лютому на 33%.