Гранти для бізнесу від Німеччини та ЄС: хто отримає та скільки

В рамках нового грантового проєкту українські підприємці можуть отримати безповоротну фінансову допомогу на розвиток/відновлення власного мікробізнесу та забезпечення безперервності його функціонування

Про це повідомляє пресслужба Ощадбанку.

«Ще один інструмент фінансової допомоги українському бізнесу, який іноземні партнери України реалізують у партнерстві з Ощадом, є свідченням того, що вони довіряють експертизі нашого банку у сфері підтримки підприємництва в умовах повномасштабної війни. Наша мета — допомагати міжнародним донорам та українським бізнесам знаходити один одного і таким чином сприяти відбудові вітчизняної економіки», — зазначив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.

У відборі на отримання грантів можуть брати участь:

  1. Мікропідприємства, що розташовані в найбільш постраждалих регіонах (Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Луганська, Харківська, Чернігівська, Сумська, Київська та Дніпропетровська обл.).
  2. Підприємства, які повернулись працювати на деокуповані території.
  3. Компанії, важливі для забезпечення основними товарами та послугами в усіх підконтрольних областях.

Проєктом передбачене безповоротне фінансування, розміром до €4 тис. Його отримають близько 750 мікропідприємств протягом 6 міс. після відбору.

Зазначається, що отримані гроші бізнес зможе використати на заміну/ремонт пошкодженого обладнання, на транспортні витрати під час переїзду чи повернення або потребу в оборотних коштах.

Щоб взяти участь у програмі потрібно пройти невелику реєстрацію в застосунку Дія. Подати заявку можна з 1 липня 2023 року.

Отримати довідку можна за номером: 0 800 219 800

Проєкт реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ та Фондом розвитку підприємства в межах ініціативи «EU4Business: Відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП в Україні» за участі Ощадбанку та деяких інших банківських установ.

«Ми маємо успішний досвід кредитування підприємців на релокацію та відновлення діяльності на звільнених територіях, у тому числі з частковою міжнародною грантовою підтримкою та компенсацією відсоткової ставки від місцевої влади. Цей проєкт із безповоротною фінансовою допомогою мікробізнесу від наших міжнародних партнерів надзвичайно розширює можливості для підприємців, що постраждали від повномасштабної війни. Впевнена, він додасть бізнесу впевненості в його відновленні й відбудові економіки постраждалих регіонів», — наголосила Наталя Буткова-Вітвіцька, членкиня правління Ощадбанку, відповідальна за мікро-, малий і середній бізнес.