Глобальний дефіцит кави призвів до зростання цін навіть на найдешевші зерна

Глобальна економічна криза підштовхнула поціновувачів кави до більш дешевого напою, але через брак зерен робусти стає складніше знайти недорогий напій. Про це пише Bloomberg.

В той час як багато любителів кави надають перевагу високоякісним зернам арабіки, що продаються в кафе, робуста зазвичай є дешевшою, при цьому її зерна виробляють у великих кількостях. Цей сорт часто використовується в розчинній каві, еспресо та мелених сумішах, які продаються в супермаркетах. Однак ключовим виробникам важко наздогнати сплеск попиту, оскільки оптові ціни цього тижня сягнули найвищого рівня майже за 12 років.

Глобальний дефіцит кави призвів до зростання цін навіть на найдешевші зерна - фото 1

Для споживачів найбільшого в Європі ринку кави, Німеччини, ця ситуація має помітний вплив на роздрібні витрати. Так, розчинні сорти подорожчали майже на 20% порівняно з минулим роком навіть попри те, що інфляція на кавові зерна знизилася.

Як зазначає Bloomberg, зараз є малоймовірним, що глобальний дефіцит робусти зменшиться найближчим часом. Найбільший у світі виробник цього сорту кави, В’єтнам, ймовірно, зібрав найменший врожай за чотири роки після того, як фермери зосередилися на вирощуванні більш прибуткових культур, таких як авокадо та дуріан, щоб впоратися з швидко зростаючими цінами на добрива після вторгнення Росії в Україну.

Зі свого боку, Бразилія, другий за величиною виробник робусти, постраждала від посухи, і також є побоювання, що врожай в Індонезії може постраждати через зливи.

Глобальний дефіцит кави призвів до зростання цін навіть на найдешевші зерна - фото 2

На думку експертів, у світі відбулося сильне зміщення попиту від більш дорогих сортів кави, тож тепер ринок не може задовольнитись існуючим експортом робусти. Такий перехід вперше помітили серед обжарювачів, які збільшили кількість робусти, що використовується в комерційних сумішах, аби компенсувати більш високі витрати на арабіку та рахунки за електроенергію. Потім висока інфляція у багатьох частинах світу призвела до того, що рахунки за продукти зросли до найвищого рівня за останні десятиліття, що змусило деяких споживачів перейти на дешевші варіанти кави.

В результаті ціни на розчинну каву з високим вмістом робусти ростуть швидше, ніж в інших сегментах галузі, про що вже заявили в Бразильській асоціації виробників розчинної кави, а також у компаніях Nestle і Tata Coffee.