Генератори, павербанки та ліхтарики: як змінилися запити українців із настанням зими

З початку листопада 2022 року попит на генератори, павербанки, ліхтарі та інші пристрої, що допомагають пережити блекаути, зріс у рази. Паралельно зростає і пропозиція вказаних товарів, повідомляють аналітики OLX.

Так, генератори активно скуповують як фізичні особи, так і бізнес. Найвищий асортимент демонструють бензинові пристрої – майже 65 тис. оголошень про продаж у період із 7 листопада по 11 грудня. Вибір серед дизельних був учетверо меншим — 16 тис. пропозицій. Ті, хто бажає придбати інверторний генератор, могли вибирати із 10,5 тис. товарів.

Натомість самі покупці найчастіше шукали саме інверторний тип, адже він економніший і стійкіший до перепадів напруги. На другому місці – бензиновий генератор, на третьому – дизельний.

Крім того, за останні два місяці українці стали більше запасатися павербанками. Найпопулярнішими стали пристрої потужністю 20 000 мА·год, за ними також зафіксовано найбільшу кількість оголошень про продаж (понад 12 тис.). На другому місці за популярністю виявилися ще потужніші зарядні пристрої ємністю 30 000 мА·год, на третьому – 10 00 мА·год, оскільки вони коштують дешевше.

Поступово зростала і популярність зарядних станцій. За 7 листопада – 11 грудня асортимент зріс у півтора раза, а попит – майже у 2,5 раза.

Вибір серед пальників також стабільно збільшувався – на 15%. А ось попит на пальники коливався. Найбільший ажіотаж спостерігався на початку зими.

Асортимент ліхтариків також змінювався відповідно до соціальних запитів і зріс у 1,4 раза. Найбільше пошукових запитів було зафіксовано на початку грудня. Тоді українці понад 329 тис. разів шукали ліхтарики, що майже вдвічі перевищує показник на початку листопада.

Нагадаємо, за 11 місяців минулого року в Україну імпортували майже 354 тис. генераторів на $355 млн. Це ушестеро більше, ніж за аналогічний період у 2021-му (58 тис. од.).