Фонду держмайна передали 800 держпідприємств. Частину приватизують

Понад 800 об’єктів держвласності загальною вартістю близько 45 млрд грн передані зі сфери уповноважених органів управління до сфери управління Фонду державного майна України.

Відповідне рішення ухвалив уряд на засіданні 4 жовтня 2022 року, говориться у повідомленні Міністерства економіки України.

«Ми тримаємо курс на зменшення розміру держави в економіці та продовжуємо втілювати в життя національний план відновлення», — зазначила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.

І додала, що у подальшому частина підприємств знайдуть у процесі приватизації нового власника, отримають інвестиції та будуть працювати на економіку країни. Для багатьох із них це буде шансом відновити роботу, дасть можливість розвиватися, створювати нові робочі місця. Певна кількість підприємств залишиться в управлінні держави чи буде передана в оренду. А держкомпанії, які не мають потенціалу розвитку та нецікаві бізнесу, будуть ліквідовані, що зменшить витрати держбюджету.

Серед переданих до сфери управління ФДМУ об’єктів: державні підприємства, корпорації, держустанови, науково-дослідні центри тощо.