ФАО допоможе 1500 сімейних ферм у прифронтових регіонах

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Люксембургу розпочала новий проєкт на суму €1 млн, спрямований на захист засобів до існування та покращення продовольчої безпеки у доступних районах України, що постраждали внаслідок війни.

Про це говориться у повідомленні ФАО.

«Згідно з результатами дослідження ФАО, сільські домогосподарства, які займаються виробництвом продукції тваринництва, зазнають втрат поголів’я та розриву торговельних відносин, а також збитків, спричинених війною ‒ пошкоджень майна та інфраструктури, що ускладнює їхню продуктивність та отримання доходу», ‒ зазначив голова офісу ФАО в Україні П’єр Вотьє..

Враховуючи, що ситуація залишається нестабільною, особливо у східних та південних регіонах, у межах нового проєкту, що фінансується Люксембургом, впродовж 12 місяців 1500 сімейних фермерських господарств, що займаються тваринництвом у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській та Запорізькій областях отримають підтримку у покращенні умов утримання тварин та збереженні або підвищенні продуктивності худоби.

В організації підкреслили, що ці заходи будуть спрямовані на підтримку найбільш вразливих сімей, які намагаються відновити свою господарську діяльність, що постраждала у зв’язку з війною, та потребують нагальної допомоги, включаючи домогосподарства, очолювані жінками, літніми людьми та особами з інвалідністю.

«Підтримка дрібного тваринництва має вирішальне значення для продовольчої безпеки та харчування в країні, особливо в тих районах, які нещодавно постраждали від ескалації війни. Тому своєчасні інвестиції у надання необхідної допомоги для підготовки до зимового сезону є критично важливими для збереження поточного рівня виробництва та підтримки засобів до існування приймаючих громад та внутрішньо переміщених осіб на територіях, що постраждали від війни», — пояснив голова офісу ФАО.

Для досягнення цілей проєкту ФАО використовуватиме гнучкі механізми реалізації, такі як надання грошової допомоги та ваучерів. Цільові домогосподарства отримають ваучери на суму 12 тис. грн (еквівалент $325) для придбання матеріалів та обладнання у попередньо відібраних постачальників для ремонту своїх приміщень для утримання худоби. Для забезпечення комплексної підтримки, ці ж домогосподарства також отримають грошові перекази на суму 3 673 грн ($100) для придбання кормів для худоби.