Ельдорадо масово закриває магазини: мережа скоротилася вдвічі – ЗМІ

Мережа з продажу електроніки “Ельдорадо” закрила кілька десятків магазинів від початку повномасштабного вторгнення РФ. Їхня кількість знизилася до 65 одиниць, притому що на грудень 2021 року було 129 магазинів. На кінець 2022 року кількість скоротилася на 40 од., частину з яких було зруйновано. Протягом року компанія навіть намагалася відкривати/відновлювати нові точки, але йдеться про одиниці, пише ain.ua.

Закриття магазинів триває й у 2023 році. За інформацією видання, лише з початку літа компанія закрила майже 17 магазинів у Вінниці, Дніпрі, Івано-Франківську, Кропивницькому, Києві, Вишгороді, Подільську, Полтаві, Рівному, Херсоні, Хмельницькому. З початку серпня магазини закрили ще в 7 містах.

 

Ельдорадо масово закриває магазини: мережа скоротилася вдвічі – ЗМІ - фото 1

В кількох ТЦ зникли вивіски “Ельдорадо”, і магазини закрилися, наприклад, в Respublika Park. В частині торговельних центрів магазини мережі могли не відкриватись через борги за комунальні послуги. Співробітників просто не допускали на робочі місця, і магазини могли стояти закритими кілька днів.

Крім того, раніше скоротили ІТ-команди “Ельдорадо”. В компанії заявили, що айтішників не звільняли, натомість відправили на простій та згодом повернуть до роботи.

Але на умовах анонімності інші великі продавці електроніки стверджують, що у компанії почалися проблеми на початку 2023 року, коли різко впали продажі. Саме це й могло призвести до закриття магазинів. Ще однією можливою проблемою називають зміни умов постачальників, які вимагають повної передоплати.

На думку одного з контрагентів компанії, далі ставатиме лише гірше. Компанія не спромоглася акумулювати кошти для того, аби  розрахуватись з постачальниками за попередньо закуплений товар. А боржникам постачальники не хочуть постачати продукцію, наголосив співрозмовник.

Ще один з учасників ринку стверджує, що в “Ельдорадо” традиційно була одна з найменших ефективностей на ринку в порівнянні з іншими гравцями. Після початку повномасштабної війни компанія стала збитковою.

До того ж “Ельдорадо” має великі кредити перед банками.

В ain.ua стверджують, що тричі зверталися за коментарями до прес-служби компанії, але всі запити було проігноровано.