Експорт соняшникової олії з України знизиться до 5-річного мінімуму

У вересні-квітні 2022/23 МР з України було експортовано 3,8 млн т соняшникової олії, що на 12% перевищує аналогічний показник минулого МР.

До кінця поточного олійного сезону (травень-серпень) Україна може експортувати ще близько 0,8 млн т цієї продукції, прогнозує керівник аналітичної служби ІА «АПК-Інформ» Андрій Купченко.

Враховуючи запаси соняшнику в країні, виробництво та експорт соняшникової олії в травні-серпні 2022/23 МР можуть стати мінімальними для зазначеного періоду за більш ніж 9 сезонів, зазначив експерт.

«Подальший експорт визначатиметься кількома чинниками: робота зернового коридору, достатні запаси олійної сировини та продукції в основних імпортерів — країн ЄС, скорочення закупівель Польщею на тлі внутрішніх протестів. Також вплинуть імовірне скорочення виробництва олії в Україні внаслідок обмежених запасів соняшнику та тривалий низхідний ціновий тренд на світовому ринку соняшникової олії», — наголосив Андрій Купченко.

Щодо наступного сезону — згідно з прогнозом експертів, експорт соняшникової олії залишиться на мінімальному з 2016/17 МР рівні — 4,57 млн т.