Деякі молочні продукти до весни здорожчають ще на 5-7%

Рік почався з традиційного затишшя на ринку свіжих молокопродуктів. Проте з середини січня продажі знову активізуються.

Такий прогноз зробили аналітики «Інфагро».

«Не сприяє нормальній торгівлі збільшення цін, яке відбувається за старими угодами з мережами. Ціни на свіжі молокопродукти будуть і надалі поступово збільшуватись, допоки їх виробники не вирівняють економічний баланс через здорожчання сировини. Тобто до весни окремі види продукції можуть подорожчати ще на 5-7%», — прогнозують вони.

Навіть в умовах збільшення цін експорт свіжих молокопродуктів торік стабільно зростав, нагадують фахівці. Але географія існуючого експорту не дозволяє прогнозувати його подальше суттєве збільшення. В цілому за 2023 рік експорт свіжих молокопродуктів збільшився на 36%.

«Імпорт був не дуже вигідним, принаймні до четвертого кварталу. Тому закупівлі свіжих молокопродуктів на зовнішніх ринках торік скоротилися на чверть. Тобто торговельний баланс у цій категорії продукції практично вирівнявся», — зауважують спеціалісти.

І додають, що, зважаючи на суттєве подорожчання вітчизняних молокопродуктів останніми місяцями, їх імпорт уже в першому кварталі 2024 року може помітно зрости.