Держпрограма «5-7-9%» перезапустить ринок факторингу

Включення послуги факторингу до державної програми пільгового фінансування «5-7-9%» вирівняє конкурентне поле для факторингу із кредитуванням та лізингом, що сприятиме розвитку цього ринку.

«Перспективи чудові. У нас вже два клієнти готуються для розгляду кредитним комітетом. Є зацікавленість клієнтів до цієї програми: телефонують, розпитують. Звичайно, краще взяти фінансування під 13% річних, ніж під 20%. Ця програма дозволить нашим клієнтам економити, а там, де є можливість економії, буде підвищений інтерес. Ми зможемо суттєво наростити портфель», – стверджує начальник управління розробки продуктів ТАСкомбанку Євгеній Махно.

Про це він заявив під час круглого столу «Як факторинг може підтримати розвиток бізнесу під час війни», проведеного «Фінансовим клубом».

«В «доступному факторингу» дозволили брати 150 мільйонів на одного контрагента, а в програмі «5-7-9%» така опція передбачена тільки для виробників. Тому клієнти, які закредитовані по кредитам «5-7-9%», можуть дофінансуватися за факторинговою програмою. Це не тільки поштовх для портфеля факторингу, це й поштовх для розвитку виробництва в нашій країні», –  заявив Євгеній Махно.

Банк «Глобус» також долучився до програми «Доступний факторинг 5-7-9%». «Ми приєдналися до цієї програми досить недавно, в грудні. Хочемо розвивати доступний факторинг в банку «Глобус». 80% клієнтської бази у нас – це компанії, які займаються будівництвом. Ми вже пропонуємо своїм контрагентам-клієнтам доступний факторинг. До кінця року хочемо, щоб портфель у нас став мінімум 250 мільйонів», – зазначила заступниця голови правління банку «Глобус» Галина Євчук.

Заступниця голови правління з корпоративного бізнесу Банку Кредит Дніпро Тетяна Поплавська вірить, що включення факторингу в «5-7-9%» дозволить йому «не страждати від конкуренції з кредитами». «Ми також очікуємо зараз на підписання договору. Попит є», – сказала вона.

«Споживачами факторингу можуть бути будь-які компанії, які працюють з покупцями на умовах відстрочення платежу. Але так склалося на ринку, що найбільш популярним цей продукт став у середовищі мереж – продуктових мереж та мереж електроніки. Однак це можуть бути й інші торговельні компанії та виробничі компанії», – каже керівниця напряму продажу продуктів торгового фінансування ПУМБ Ірина Санівська.

«Ми теж долучилися до програми «5-7-9%» наприкінці грудня. Зараз ми розглядаємо декілька лімітів і намагаємося найближчим часом підписати перші програми з фінансування факторингу під «5-7-9%». Компанії цікавляться цією можливістю подальшого розвитку. Це гарна підтримка, і тому я бачу, що розвиток факторингу з програмою «5-7-9%» буде і він буде значним», – впевнена начальниця відділу факторингового фінансування ОТП Банку Ліна Заіка.