Через блокування кордону ціни на перевезення зросли на 15-20%

Основні збитки від блокування західних кордонів стосуються транспортних витрат, оскільки кожен день простою автомобіля коштує грошей. Тому ціни на перевезення зросли на 15-20%. До того ж зараз не найкращі погодні умови, і водіям доводиться стояти тривалий час у чергах.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

«Дані за грудень 2023 року свідчать, що морем експортується понад 85% агропродукції. Із цього показника менше 20% займає дунайський шлях, а решта — це наш коридор з портів Великої Одеси. Ми дуже задоволені роботою одеських портів, незважаючи на проблеми, які час від часу там виникають. Сподіваємося, що Сили оборони та підтримка міжнародних партнерів дозволять нам і надалі ефективно використовувати коридор з портів Одеси», — зазначає Маркіян Дмитрасевич.

Він додав, що в загальному валі експорту агропродукції частка автомобільного транспорту, знову ж таки за результатами грудня, складає близько 2%.

«Ці шляхи для нас теж є досить важливими, оскільки не вся продукція може транспортуватися суднами. До того ж, потрібно мати і розвивати альтернативні шляхи для експорту», — вважає Маркіян Дмитрасевич.