Частку переробки у структурі ВВП України планують подвоїти

Стратегія розвитку української економіки передбачає стимулювання галузей з високою доданою вартістю, передусім переробних підприємств.

Про це на економічному форумі заявила заступниця міністра економіки Надія Бігун, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Під час формування стратегії розвитку реального сектору економіки ми маємо сфокусуватись на стимулюванні галузей з високою доданою вартістю. І важливим сектором тут є переробка… Тому ми намагаємося збільшити частку переробки у структурі ВВП з нинішніх 10% до як мінімум 20%», — сказала вона.

Як приклад заступниця міністра пояснила: якщо просто продавати пшеницю, то в умовних $300, які коштує тонна цієї продукції, доданої вартості буде всього $90. Якщо виробляти з неї борошно, то додана вартість зростає до $220, якщо виготовити більш складний продукт — клейковину — то додаткова вартість складе $550.

Те саме відбувається і з іншими продуктами — якщо в кубометрі деревини доданої вартості буде всього $26, то у виробленій з неї фанері — вже $190, а в корпусних меблях — $290, додала Бігун. Вона зауважила, що в умовах ускладненої експортної логістики потрібно шукати нові рішення, серед яких головне — збільшення доданої вартості на одиницю експортованої продукції.