Близько 63% українців заявляють про бойкот товарів виробників, що залишаються на ринку РФ – Deloitte

Бойкот компаній, що залишаються на ринку Росії, триває: 63% українців заявляють, що принципово не купують товари у продавців/виробників, які не залишили ринок країни-агресора, а ще 22% не знають, як перевірити цю інформацію, йдеться в дослідженні Deloitte в Україні.

Згідно з ним, 68% респондентів (торік – 61%) планують направити частину свого різдвяного та новорічного бюджету на благодійність: 86% з них направлять допомогу захисникам на передовій, а 66% українців віддадуть перевагу продавцям, які підтримують ЗСУ та постраждалих від війни цивільних , переводячи на допомогу частину коштів з кожної покупки.

“Дослідження цього року показало, що попри все українці стійко тримаються: продовжують здійснювати шопінг, донатити на ЗСУ, облаштовувати побут, а в їхнє життя повертається планування. Якщо минулого року ми спостерігали, що покупці перебувають у розгубленому стані і не можуть передбачити свій шопінг, то зараз вони вже за місяць знають, що замовлять онлайн, коли почнуть купувати офлайн і який у них бюджет на купівлю та благодійність”, – зазначив директор, керівник галузевої групи з рітейлу та оптової дистрибуції Deloitte в Україні Олександр Ямпільський.

Щодо новорічних свят, то не відмовлятися від них планують 59% (61% роком раніше) респондентів. Більшість опитаних (64%) мають намір розпочати шопінг у період з 1 по 24 грудня, тоді як минулого року українці переважно відкладали покупки на другу половину грудня.

Говорячи про бюджет, 56% українців (49% рік тому) повідомили, що планує витратити від 1000 до 5000 грн. Найпопулярнішими категоріями товарів все ще залишаються продукти харчування (84%, роком раніше 81%), одяг та взуття (32% проти 42%) та алкогольні напої (40% проти 32%).

“Цікавим і надихаючим спостереженням для нас стало те, що молоде покоління українців (18–27 років), незважаючи на війну та всю непередбачуваність, яку вона обумовлює, найбільше серед інших вікових груп готові витрачати кошти на облаштування свого побуту, купуючи меблі, посуд, декор тощо”, – додав Ямпільський.

Вказується, що через переход України на новий календар більшість українців (близько 45%) святкуватимуть Різдво 25 грудня і лише 17% – 7 січня. Є й ті, хто планує святкувати двічі – їх 32%.

Основним місцем для різдвяного та новорічного шопінгу, згідно з дослідженням, будуть супермаркети, де планують виробляти закупівлі 72% опитаних (60% роком раніше), та великі торгові центри – 51% (проти 55% відповідно). В онлайн-магазинах мають намір придбати товари 40% респондентів (рік тому 48%).

Як зазначили в Deloitte, українці цього року готові відкласти покупку “тут і зараз” і чекати на доставку товарів за нижчою ціною з-за кордону, якщо вона буде: дешевою або безкоштовною – 37%, швидкою – 17%, якщо сайт для замовлення товару буде зручним – 12%, при цьому рік тому покупці не готові були чекати товар з іншої країни, навіть якщо він був дешевшим на 20%.

Дослідження проводилося методом онлайн-опитування за квотованою вибіркою, що відповідає соціально-демографічному портрету населення України. В опитуванні взяли участь понад 1000 респондентів з усіх регіонів України (за винятком тимчасово окупованих територій та АР Крим), а також українці, які перебувають за кордоном.