“Атакують бізнес”. Український Старлінк відсудив у Маска право на ТМ та компенсацію, але SpaceX подала апеляцію

Американська SpaceX подала апеляцію після програшу суду першої інстанції проти української IT-компанії “Старлінк”. Компанія Ілона Маска хоче заборонити використовувати ТМ, яка є повністю співзвучна назві її супутникового бізнесу, пише Ain.ua.

В суді SpaceX просила частково припинити чинність свідоцтва від 25 лютого 2011 року на торгову марку. Позов юристи обгрунтовували тим, що SpaceX хоче зареєструвати Starlink в Україні як ТМ для товарів та послуг, споріднених з тими, для яких зареєстровано ТМ української компанії.

Однак суд першої інстанції встановив, що позивачем не доведений факт реального порушення, що унеможливлює задоволення позовних вимог. 2 березня 2023 року Господарський суд Києва повністю відмовив SpaceX у позовних вимогах. А 8 червня той самий суд ухвалив стягнути зі SpaceX 480 000 грн витрат на юридичну допомогу та 60 000 грн витрат, пов’язаних з проведенням експертизи.

Власник української компанії Сергій Дулицький зазначив, що гроші вони можуть отримати нескоро, адже юристи SpaceX подали апеляцію, суд розглядатиме її в  серпні.

“Вони подали на нас до суду на анулювання нашої ТМ, вони фактично атакують мій бізнес, ми повинні захищатися, в нас немає іншого виходу. Будемо захищати свої інтереси в судовому порядку“, – заявив власник української компанії.

Нагадаємо, претензії з боку SpaceX щодо бренду виникли наприкінці 2020 року. Наприкінці 2021 року переговори зайшли в глухий кут, а в 2022 році почалася війна, і українська компанія отримала повістку до суду. Бізнесмен стверджує, що від початку був готовий домовитися в обмін на компенсацію втрат в маркетингу, але тепер змінив точку зору.

Дулицький заявляє, що його бізнес існує вже понад 10 років – ще з 2007 року. Бізнесмен також зазначає, що про Маска почув давно, а про Starlink та SpaceX – десь у 2017-2018 роках (проект стартував у 2015 році, а перші супутники запустили в тестовий політ у лютому 2018-го). Український “Старлінк” пов’язаний з IT, передачею даних та супутником.