Астарта збільшила квартальний прибуток у 6 разів

Агропромхолдинг «Астарта» у січні-березні 2023 року отримав €163,6 млн виторгу, що на 37% вище за аналогічний показник минулого року.

Про це йдеться у звіті компанії.

Валовий прибуток «Астарти» збільшився удвічі — до €59,7 млн.

Чистий прибуток компанії у першому кварталі поточного року склав €16,1 млн, що у 6 разів більше прибутку аналогічного періоду 2022 року (€2,6 млн).

Показник EBITDA за перші три місяці року зріс до €37,9 млн (+68%).

Згідно з повідомленням компанії, виторг сегменту агровиробництва збільшився на 28% — до €80 млн, головним чином завдяки вищим обсягам продажів. Експорт забезпечив 84% виручки сегменту.

Завдяки збільшенню обсягів продажів цукру виторг «Астарти» у цьому сегменті склав €37 млн, що на 86% більше. Експорт дав 15% виручки.

Від переробки сої компанія отримала €31 млн (+20%) на тлі збільшення обсягів продажу олії та шроту. Експорт — 84% виторгу сегменту.

За рахунок підвищення середньодобових надоїв та збільшення поголів’я у звітному періоді відбулося зростання виробництва молока на 17% — до 30 тис. т. Виторг сегменту зріс на 8% — до €11 млн.


Для довідки: «Астарта» — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність у Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях. До складу холдингу входять цукрові заводи, агрогосподарства із земельним банком близько 250 тис. га і молочні ферми. 7 високотехнологічних елеваторних комплексів компанії розташовані у Полтавській, Хмельницькій та Вінницькій областях. Загальна потужність зберігання 562 тис. т. У 2014 році холдинг ввів у експлуатацію завод із переробки сої в Полтавській області (ТОВ «Глобинський переробний завод»).