Астарта взяла $60 млн кредиту на завод з глибокої переробки сої

«Астарта» уклала з «Ощадбанком» кредитну угоду для фінансування інвестиційного проєкту з будівництва заводу з поглибленої переробки сої та виробництва соєвого протеїнового концентрату.

Загальна сума кредитного ліміту становить $60 млн, термін кредитування — 7 років, говориться у повідомленні компанії.

«Це наш перший спільний з «Астартою» масштабний проєкт. Він є прикладом саме тих проєктів, на які розраховує уряд України у планах економічного відновлення країни. Це українські інвестиції в нашу переробну галузь із залученням коштів в українській фінансовій системі. За участь у фінансуванні цього проєкту була висока конкуренція між низкою банків. І те, що «Астарта» підписала угоду саме з «Ощадбанком», свідчить про готовність державних банків підтримувати український бізнес під час війни», — наголосив заступник голови правління «Ощадбанку», відповідальний за корпоративний бізнес, Юрій Каціон.

«Сільське господарство та переробна промисловість — серед галузей, які є основою української економіки з погляду виробництва, експортних надходжень, сплати податків та створення робочих місць. Тому реалізація інвестиційних проєктів, а особливо у сфері глибокої переробки сільськогосподарської продукції, є вкрай важливою як для підтримання економічної стабільності країни під час війни, так і для її післявоєнного відновлення», — зазначила фінансова директорка агропромхолдингу «Астарта» Лілія Лиманська.


Для довідки: «Астарта» — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність у Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях. До складу холдингу входять цукрові заводи, агрогосподарства із земельним банком близько 250 тис. га і молочні ферми. 7 високотехнологічних елеваторних комплексів компанії розташовані у Полтавській, Хмельницькій та Вінницькій областях. Загальна потужність зберігання 562 тис. т. У 2014 році холдинг ввів у експлуатацію завод із переробки сої в Полтавській області (ТОВ «Глобинський переробний завод»).