Задавати, випереджати чи бути в тренді: як успішно розвивати бізнес

Задавати тренди, випереджати чи бути в тренді? Як працювати з трендами? Чи можливе підприємництво без огляду на тренди взагалі?

Якщо ви спостерігали за розвитком тренду, то розумієте, що він «вистрілює» не відразу. Згадаймо початок Інтернету. Коли він тільки з’явився, то мережа була ще дуже слабка, користування коштувало дорого, застосування — у специфічних процесах. На етапі його створення зрозуміти, що він за лічені роки захопить світ, могли тільки профільні спеціалісти.

Початок будь-якого тренду визначається однаковими етапами, здається, що це може застосовуватися тільки для специфічних процесів, для особливої аудиторії. Загалом тренди в «зародку» особливо нецікаві, у бізнесі вони частіше дотуються, аніж приносять прибуток. Однак, що справді важливо для підприємця — розпізнати той тренд, який починає впевнено міцніти, та інтегрувати його у свій бізнес. Адже хто зробить це першим, той і збере «вершки».

Тренди 2024 — що у фокусі уваги

Сьогодні вже зрозуміло, що тренди, зокрема ШІ, веганське харчування, доставка в 1 клік за 15 хв, екотренди, wellness та healthy, недорогі затишні дизайнерські рішення для дому, набиратимуть обертів. Якщо йдеться про одяг, то запит соціуму диктує легкий, зручний, недорогий вибір. Люди вже розуміють, що хочуть купувати не бренд, а продукт, і дуже прискіпливі у критеріях ціни та якості.

Тренди, що особливо привабливі для бізнес-інтеграцій: 

  • розробка систем ШІ;
  • впровадження ШІ у роботу соціальних підприємств;
  • розробка платформ з використанням технологій ШІ;
  • галузеві хмарні платформи;
  • інтелектуальні додатки, які спрощують і покращують життя людей;
  • рішення для обробки даних та безпека їх зберігання;
  • автоматизація бізнес-процесів (дозволить скоротити час та витрати, а також підвищить якість роботи).

Компанії, які успішно адаптуються до цифрової економіки, матимуть перевагу перед конкурентами, оскільки скоротять кількість робочих місць, тобто суттєво зменшать витрати та матимуть можливість швидкого аналізу даних для прийняття важливих рішень.

Дистанційність, забезпечена онлайн-доступом 24/7 та випробувана у «ковідні» часи, диктує нові тренди соціальної поведінки.

По-перше, навчання онлайн: і шкільне, і професійне. Вже зараз, за статистикою, нові професії віддалено отримує більше людей, ніж навчається очно студентів у коледжах та університетах. Серед найбільш затребуваних — професії у сфері IT.

Набирають обертів популярності онлайн-курси у вузьких нішах. Зокрема, про це і розповідаємо в Big Money University. Люди сьогодні розуміють, що ніколи не пізно здобути нову професію, особливо якщо в молодості ти ще не розумів, що подобається і здобував освіту інертно, «як всі». Зараз люди почали переоцінювати своє життя і готові змінювати його у будь-якому віці, отримуючи досвід з нуля у нових професіях.

Дистанційність дала поштовх для розвитку індустрії віртуальних заходів та віддалених продажів. Власне, це стало певним підґрунтям для розвитку і телемедицини. Все більш досконалою стає діагностика стану здоров’я із використанням сучасних технологій. Все частіше супровід лікаря актуальний саме онлайн, особливо для людей похилого віку.

Тренди у бізнес — ключ до успіху

Для мене як для підприємця поняття «трендів» не є основним орієнтиром. Швидше навпаки, маю розуміння того, що рівняння на тренди ніяк не обіцяє успіху. Ми знаємо, що багато трендів спочатку звертали на себе багато уваги, однак вже в минулому! Якби існував універсальний рецепт успіху для всіх (приміром, слідувати трендам), то всі змогли б стати успішними підприємцями. Проте, на щастя, чи, на жаль, універсальної формули немає, і кожен вигадує свою. І на тренди всі реагують по-різному.

Як працювати з трендами

Наприклад, на сьогоднішні усі чудово розуміють, що ШІ — це висхідний тренд. Наразі мало хто навчився заробляти за допомогою ШІ, але всі намагаються це зробити. Як мінімум, щоб оптимізувати затратні ресурси.

Що можна зробити в реальних умовах вже зараз? Звернути увагу до професії, які «забере» ШІ і перебудуватися так, щоб не конкурувати з ним.

Важливо рухатися у ті ніші (або зміцнити свої позиції), де немає можливості конкурувати з ШІ.

Чому для бізнесу важливо слідкувати за трендами

Якщо ми йдемо в ногу з часом, то ми змінюємось разом зі світом. В іншому випадку, ми залишаємось біля узбіччя дороги, якою всі рухаються вперед. Безперечно, найкращий варіант — випереджати свій час, змінюючи свій бізнес інтуїтивно. Це саме той «тренд», який точно веде до успіху, але слідувати йому непросто;).

Якщо узагальнити, то основний тренд 2024 року — впровадження ШІ зокрема та зручне здорове яскраве усвідомлене недороге життя загалом.