Яка була інтернет-реклама у квітні-травні 2022 року

Реклама практично повністю зупинилася з початку повномасштабного вторгнення. Щоб зрозуміти ситуацію на ринку, Havas Media Ukraine вирішив самостійно провести збір моніторингу інтернет-реклами. У квітні були зібрані тестові результати, які показали, що ринок оживає. А відгуки наших клієнтів дали нам мотивацію продовжити збір даних у травні.

Для моніторінгу агентство використало такі складові та логіку:

Передусім були створені шаблони двох файлів у excel і ppt форматах, що містили наступну інформацію:

  1. Excel файл — категорію клієнта (фармацевтика, авто, банки); назву клієнта; продукт/послугу клієнта/дату (квітень, червень) збору; платформу (Facebook, Instagram, TikTok, YouTube, Telegram, Google Search, Google Shopping інші сайти/додатки/блогери), на якій була зафіксована рекламна активність; формат рекламної активності (Video, Banner, Branding, Special Project, Text ads, PR, Sponsorship); посадкові сторінки та коментарі, якщо такі були.
  2. PPT файл — зміст та висновки; скріншоти креативів на відповідних платформах; нестандартні кейси; статистку онлайн-моніторингу Adreal від Gemius, який доступний у відкритому доступі в режимі реального часу по топ-10 відео лише за попередній день із затримкою в 1-2 дні.

Для кращого сприйняття інформації, всі висновки були розбиті на чотири блоки: клієнти, креатив, формати та інструменти, посадкові та мітки.

Висновки за квітень:

  • КЛІЄНТИ. Бачимо поступове відновлення рекламної активності клієнтів по різним категоріям. Серед тих, які нам частіше всього зустрічалися, можна виділити наступні: товари для дому/одяг та взуття (Sinsay, Harvest, Colin’s, Vovk, Megasport, BigBoss, CROPP), фарма (Neoflorum, Sanofi, Vishpha), авто (Skoda, BMW, DAF, JAC, Ryder Україна), банки (ПриватБанк, А-Банк), додаток Glovo та інші. Крім того, звернули увагу, що деякі клієнти виходять не тільки точковими розміщеннями, а й повноцінними рекламними кампаніями. Наприклад, Sinsay одночасно запустив рекламу на YouTube, в GDN (Google Display Network), Google Search, Google Shopping — і це тільки те, що ми бачили.
  • КРЕАТИВ. Деякі клієнти адаптують свої матеріали під теперішні часи (OLX, УКРПОШТА, Нова Пошта, Liki24 тощо), а інші продовжують розміщувати матеріал, який не має ніякого відношення до війни (OLL.TV, Neoflorum, Vishpha, Sinsay, Skoda, BMW тощо).
  • ФОРМАТИ ТА ІНСТРУМЕНТИ. Зустрічаються практично всі доступні формати. Насамперед клієнти почали виходити з PR-матеріалами, де розповідали про графік роботи та адаптацію до нових часів (MOYO, Страхова компанія ARX, BAT Україна). Банери більше всього спостерігаються в GDN (Google Display Network) та на тематичних сайтах, таких як autoconsulting.ua, agro-business.com.ua, zerno-ua.com, propozitsiya.com, agrostory.com тощо. А відео – традиційно на YouTube. Крім того, активно йде розміщення в Google Search та Google Shopping. Клієнти (Укрпошта, Vishpha, Liki24, Hotline та інші) активно використовують такий нестандартний формат, як Branding на olx.ua, infocar.ua, liga.net, сlutch.net.ua, viva.ua тощо. А також Special Project на liga.net, nashkiev.ua, megogo.net.
  • ПОСАДКОВІ ТА МІТКИ. Лінки переходів — це в основному сайти клієнтів. В багатьох проставлені відповідні UTM мітки.

Висновки за травень:

  • КЛІЄНТИ. Цього разу моніторинг вийшов об’ємним і більш змістовним, нам вдалося зібрати дані більш ніж по 150 клієнтам, при цьому на кінець квітня їх кількість склала менше 50ти. Спостерігається зростання рекламної активності по різним категоріям, у тому числі великих брендів.
  • КРЕАТИВ. Деякі клієнти (Київстар, АТБ, Нова Пошта, СК ARX, OLX, Uklon, Bolt, більшість невеликих брендів) продовжують адаптувати свої матеріали під теперішні часи. У своїх повідомленнях вони говорять про те, що відсоток від продажу йде на потреби ЗСУ, що вони працюють і забезпечують українців товарами та послугами тощо. Також багато клієнтів, в основному це категорії фармацевтики, авто, інтернет-магазини, продовжують розміщувати продуктові матеріали, які не мають жодного відношення до війни. З’являються цікаві нестандартні прояви креативу, наприклад, ситуативний кейс під приїзд Анжеліни Джолі від UAnimals. Ще більше набирає обертів тренд на все українське: продукти та послуги, традиції, пісні, їжа, відмова від російської мови на сайтах та в спілкуванні тощо. ​
  • ФОРМАТИ ТА ІНСТРУМЕНТИ. Як і у квітні, зустрічаються практично всі доступні формати: PR, нестандартні банери і брендинг, спецпроєкти, спонсорство, текстові повідомлення в Google Search, банери в GDN та на тематичних сайтах, відео на YouTube, пости в соцмережах Facebook та Instagram, банери в мобільних додатках. Єдине, варто відзначити, що інтенсивність рекламних виходів суттєво збільшилась. Наприклад, якщо раніше рекламний ролик на YouTube можна було побачити декілька разів на день, то в травні — пару разів в рамках одного контент-відео. Також активізувалися проєкти з блогерами/лідерами думок. При цьому деякі з них навіть встигли вийти з невдалою комунікацією і отримати негативний відгук від аудиторії. А деякі, навпаки, підняти бойовий дух і позитивний настрій в такий складний для всієї країни час.  ​
  • ПОСАДКОВІ ТА МІТКИ. Клієнти продовжують в основному використовувати лінки своїх сайтів, крім тих випадків, де фінальною ціллю є скачування додатків або нестандартні розміщення. При цьому, дивлячись на UTM-мітки посадкових URL, можна говорити, що відбувається збільшення комунікації як клієнтів, які працюють із рекламою самостійно, так і йде активне відновлення агентського бізнесу. ​

Якщо в квітні ми говорили, що ринок тільки почав оживати, то в травні можемо стверджувати про збільшення кількісті рекламодавців мінімум у 2-3 рази!

Все буде Україна! 

Кавер: Unsplash

Джерело: mmr.ua

Залишити відповідь