Як підглядати за конкурентами у Google Ads?

Уявіть собі, що ви маленьке підприємство, яке вперше хоче запустити рекламу на свої товари чи послуги. Всі навколо кажуть, що вам обов’язково потрібно проаналізувати конкурентів. Але як це зробити, не витрачаючи купу часу на ручний пошук інформації? І що взагалі дає цей аналіз?

Аналіз конкурентів – це не просто модний тренд чи порада “для галочки”. Це стратегічний інструмент, що допомагає вам зрозуміти ринок, виявити найкращі практики, знайти власні слабкі сторони та можливості для зростання. Завдяки сучасним інструментам ви можете швидко та ефективно зібрати потрібну інформацію, щоб розробити конкурентоспроможну рекламну стратегію. У цій статті ми детально розглянемо, як провести аналіз конкурентів у Google Ads і як використати отримані дані для перемоги над ними.

Google Ads Transparency

Не так давно користувачі з України отримали можливість переглядати креативи та рекламні тексти своїх конкурентів у Google Ads. Цей інструмент дозволяє вести домен або назву компанії конкурента і бачити їхні креативи та текстові оголошення, що використовуються в рекламі Google. Проте, знайти цю інформацію можна лише за умови, що конкурент підтвердив свій акаунт Google Ads.

Щоб скористатися цією функцією:

Перейдіть на сайт – https://adstransparency.google.com/ 

Виберіть країну, теми та формати реклами, а також введіть назву домену або компанії конкурента (наприклад, Rozetka).

Отримайте результати з креативами та рекламними текстами, які використовує ваш конкурент.

Спробуйте цей інструмент і отримайте цінну інформацію про рекламні стратегії ваших конкурентів!

Використання рекламних текстів та креативів конкурентів у своїй стратегії

Ви дізналися рекламні тексти та креативи конкурентів у Google Ads. Що робити далі, щоб ефективно використати цю інформацію у своїй стратегії?

1. Аналіз сильних та слабких сторін

Спершу, уважно проаналізуйте тексти та креативи ваших конкурентів. Визначте, що саме привертає увагу в їхніх оголошеннях, які меседжі найсильніші, та які елементи можна покращити.

Зверніть увагу на:

 1. Використані ключові слова.
 2. Формати та стилі візуалів.
 3. Тон та стиль текстів.

2. Порівняння з власними оголошеннями

Зіставте отриману інформацію з вашими власними рекламними текстами та креативами. Визначте, які елементи ваших оголошень потребують вдосконалення, щоб виділятися серед конкурентів. Це може бути:

 

 • Поліпшення заголовків для збільшення клікабельності.
 • Вдосконалення закликів до дії (CTA).
 • Покращення візуальних елементів та їх відповідність бренду.

 

На Заході використовується цікава практика порівняння з брендом конкурента. Цей метод включає використання ключових слів та вашої посадкової сторінки, де ви використовуєте назву конкурента. Він ризикований і підійде не для всіх бізнесів. Якщо конкурент зможе довести, що ваше оголошення дискримінує або дає користувачу неправдиве уявлення, вам загрожує блокування кабінету або юридичні ризики.

Найчастіше такі приклади можна знайти на західному ринку. Наприклад, висока конкуренція є на ринку сервісів для менеджменту. Користувачі, зацікавлені у програмі Trello, можуть побачити у видачі його конкурента — Monday, який заявляє, що він найкраща альтернатива.

3. Розробка нових креативів

Використовуйте ідеї та підходи конкурентів для створення власних унікальних креативів. Це не означає копіювати, а брати найкращі практики та адаптувати їх до своїх потреб. Наприклад:

 

 • Створення привабливих візуалів, які підходять вашій цільовій аудиторії.
 • Використання аналогічних форматів оголошень, які показали високі результати у конкурентів.

 

4. Тестування та оптимізація

Запустіть тестові кампанії з новими рекламними текстами та креативами. Використовуйте A/B тестування, щоб визначити, які варіанти працюють найкраще.

Моніторте результати та оптимізуйте свої оголошення, враховуючи отримані дані:

 1. Відстежуйте показники CTR (клікабельність), конверсії та рентабельність інвестицій (ROI).
 2. Регулярно оновлюйте та адаптуйте рекламні кампанії, щоб залишатися конкурентоспроможними.

5. Вдосконалення стратегії

Використовуйте отримані дані для вдосконалення загальної маркетингової стратегії. Це може включати:

 • Визначення нових цільових аудиторій.
 • Розширення списку ключових слів.
 • Розробку контент-плану для блогу та соціальних мереж на основі тем, які привертають увагу у ваших конкурентів.

Аналіз конкурентів у Google Ads допоможе поліпшити ваші рекламні кампанії. Вивчаючи їхні креативи та рекламні тексти, ви зможете зробити свої оголошення більш привабливими і ефективними, підвищуючи їхню клікабельність та відповідність бренду.

Не бійтеся використовувати всі доступні інструменти для аналізу конкурентів — це ваша можливість залишатися попереду і досягати видатних результатів у бізнесі. 

В’ячеслав Юренко

case.media