Цільова аудиторія та цінності: 5 запитань інфлюенсеру перед початком співпраці

Від інтернет-феномену до ключового елементу маркетингових стратегій, інфлюенсер-маркетинг став необхідною складовою сучасного бізнесу. До кінця 2024 року об’єм ринку інфлюенсер-маркетингу становитиме $24 мільярдів, зазначено Influencer Marketing Hub, що є втричі більшим показником, порівняно з 2019. Під час глобального опитування маркетингових агенцій і брендів у 2024 році, яке проводилося Statista, 22,4% респондентів заявили, що інвестували від 10% до 20% свого маркетингового бюджету в маркетинг впливу.

Ці вражаючі цифри підтверджують, що наразі майже не залишилось брендів, які б не просували свої продукти чи сервіси за допомогою інфлюенсерів. Особливо, це актуально для геймінгової індустрії. Оскільки все більше компаній починають залучати «смачну» аудиторію фанів відеоігор, які є активними, платеспроможними та відкритими до новинок. Хоча й взаємодія з контент-креаторами вигляда, ніби-то, зрозумілим процесом, насправді є багато важливих нюансів.

Я вже багато років працюю з інфлюенсерами зі сфери геймінгу. Все почалося з Organization.GG, платформи, де професійні гравці і інфлюенсери заробляли гроші, граючи та взаємодіючи зі своїми підписниками під час прямих трансляцій на Twitch.  Однак десь через рік ми зрозуміли, що Organization.GG була не готова до масштабування. Багато зіркових стрімерів і професійних геймерів не були в захваті від заробітку грошей безпосередньо на своїх підписниках. Вони віддавали перевагу партнерству з брендами через спонсорство. Це розуміння підштовхнуло нас до півоту, що призвело до запуску Drope.me.

Завдяки різноплановому досвіду роботи з інфлюенсерами і в ситуації, коли ми допомагаємо заробляти їм і коли ми сприяємо заробітку брендів за допомоги контент-креаторів, маю 5 важливих запитань, які бренд повинен поставити до удару по руках з інфлюенсером.

1. Яка ваша цільова аудиторія та як ви взаємодієте з нею?

Розуміння того, хто є слухачами вашого потенційного бренд-амбасадору — перший і найважливіший крок. Поставте це запитання інфлюенсеру, але також проведіть власний аналіз. Продивіться їхніх найактивніших підписників, оцініть, чи резонує стиль комунікації з tone of voice вашої компанії. Це дозволить впевнитися, що аудиторія інфлюенсера відповідає ЦА бренду. 

2. Які ваші попередні досвіди у співпраці з брендами?

Це запитання допоможе визначити ступінь досвідченості інфлюенсера і подивитися, як вони співпрацювали з іншими компаніями, які були результати і блокери. Проте не акцентуйте забагато уваги на цьому. Є безліч випадків, коли мікроінфлюенсери, які лише починають свій шлях і мали 0-5 партнерський інтеграцій, можуть принести неймовірні результати. Це стає можливим завдяки ряду причин, але в першу чергу через високу вмотивованість самих інфлюенсерів. Вони ще новачки і щиро «горять» своєю справою. По-друге, мікроінфлюенсери мають менші, проте більш залучені аудиторії. Вони буквально знають поіменно своїх підписників і рекламні розміщення на їхніх ресурсах сприймаються як дружня порада спробувати класний продукт, а не як нав’язування покупки.

3. Які види контенту ви створюєте та як вони взаємодіють із вашою аудиторією? Який процес створення цього контенту?

Контент — це ядро вашої інтеграції. Чи інфлюєнсер частіше виходить в прямі ефіри, робить 15 постів на тиждень або ж надає перевагу сторіз? На яких платформах це відбувається? Ці моменти є дуже важливими для обговорення і аналізу з вашої сторони. Оскільки деякі продукти краще продаватимуться в сторіз, деякі — у лайвах, і це вже ваша задача оцінити метч з вашим брендом і контентом, який створює інфлюенсер.

Ще я рекомендую уточнити, як відбувається процес створення креативів. Бо вам як компанії, яка платитиме гроші, важливо, щоб про ваш продукт сказали саме так, як ви собі бачите. Але з іншого боку аудиторія інфлюенсера звикла до саме їхньої подачі, і вони знають, як краще подати інформацію. Тому дуже важливо знайти компроміс із контент-креатором та побудувати екологічну взаємодію, при якій ви задоволені результатом, але не заважаєте інфлюенсеру надмірним втручанням та контролем творчості.

4. Які ваші очікування від співпраці і як ви плануєте досягнути поставлених цілей?

Чітке визначення очікувань від співпраці інфлюенсера з брендом і розробка плану досягнення цілей дозволяють уникнути непорозумінь і недорозумінь. Обговоріть це на березі і установіть чіткі маркери успішної чи провальної інтеграції.

5. Що ви насправді думаєте про наш продукт, чи відгукуються вам наші цінності?

Можливо, це найважливіше запитання. Звісно, партнерська інтеграція — це заробіток для контент-креатора. Гроші — основна мотивація, і це ок. Проте, якщо вони вважатимуть, що ваш продукт поганий, це відчуватиме аудиторія. Навіть при дотриманін спільно підготовленим скриптам, є вірогідність, що підписники не відреагують так, як ви очікували. Тому намагайтеся співпрацювати з інфлюенсерами, з якими у вас трапився метч не лише по сухих критеріях (кількість підписніків, рівень залученості і так далі), але й по відчуттям.

Звісно, цей перелік запитань не є вичерпним. Також потрібно враховувати специфіку вашого продукту і додавати або трансформувати запитання вище. Додатково хочу поділитися деякими інструментами, які можуть полегшити налаштування ваших інфлюенсер-маркетинг активностей: TikTok Creator Marketplace, Grin, Modash, і Drope.me для геймінг-продуктів.

Пам’ятайте, що співпраця з інфлюенсерами — це не лише маркетинговий інструмент, але й можливість побудувати відносини з відданою аудиторією, яка цінує їхні рекомендації. Отже, обережно обирайте своїх партнерів та не забувайте про якість і автентичність спільних проектів.