Тенденції в онлайн-рекламі 2024 року: інфлюєнсери, короткі відео, штучний інтелект, QR-коди тощо

У світі, що стрімко змінюється, онлайн-реклама 2024 року стоїть на порозі революції. Цифрова епоха не тільки переформатувала засоби, якими ми споживаємо контент, але й способи, якими бренди комунікують зі своєю аудиторією. Інфлюєнсери та бренди зливаються, стаючи одночасно і творцями, і розповсюджувачами контенту. Такі зміни вимагають від компаній не просто адаптації, але й переосмислення своїх маркетингових стратегій та бюджетів.

Інфлюєнсер-маркетинг

В останні роки маркетинг через інфлюенсєрів вибухнув популярністю, трансформуючись у звичайну маркетингову практику. У 2022 році ця сфера зазнала значного зростання, і ми передбачаємо, що у 2023 році ця динаміка збережеться. За даними досліджень, 89% маркетологів, які вже використовують маркетинг інфлюєнсерів, планують збільшити або зберегти свої інвестиції у цей напрямок наступного року, тоді як 17% вперше планують інвестувати в це напрямок.

Співпраця з інфлюєнсерами та лідерами думок відкриває перед брендами великі можливості для підвищення впізнаваності та залучення нової аудиторії. Не обов’язково звертатися до відомих знаменитостей з мільйонною аудиторією, адже 56% маркетологів успішно працюють з мікро-інфлюєнсерами.

Мікро-інфлюєнсери, як правило, мають аудиторію від тисячі до десятків тисяч підписників. Попри меншу кількість підписників, їхній вплив часто більший через високу залученість аудиторії. Ці інфлюєнсери часто спеціалізуються на конкретній ніші, що робить їх ідеальними для залучення потенційних клієнтів, налагодження зв’язку з цільовою аудиторією та підвищення брендової впізнаваності.

Завдяки тому, що мікро-інфлюенсери сприймаються як більш доступні та “звичайні” люди, їхні думки та рекомендації знаходять більшу довіру серед аудиторії.

Розглянемо приклад Розі, відомої як The Londoner, яка є популярною інфлюєнсеркою у сфері подорожей та стилю життя, з аудиторією понад 359 тисяч підписників. Її пости збирають тисячі вподобань і відзначаються високим рівнем взаємодії з аудиторією, що свідчить про значний вплив на поведінку її підписників.

При виборі інфлюєнсера для співпраці не слід зациклюватися лише на кількості підписників. Найважливішим є рівень залученості, включаючи кліки, підписки та покупки, які вказують на реальний вплив інфлюєнсера.

Збільшення обсягів контенту для компаній

В епоху цифрової інформації, 2024 рік вимагатиме від компаній значного збільшення обсягів створюваного контенту. Зі зростанням інфлюєнсерів, що перетворюються на бренди, та брендів, що стають контент-мейкерами, створення оригінального контенту стає необхідністю. У відповідь на збільшення споживання цифрового контенту, компанії мають згенерувати більше контенту, щоб залишатися конкурентоспроможними та ефективно управляти рекламними бюджетами.

Приклад збільшення виробництва контенту можна знайти у стратегії компанії HubSpot, яка активно інвестує в створення освітніх вебінарів та докладних дослідницьких статей, щоб залучити і втримати клієнтів.

Компанії, які активно діляться блог-постами, відео, зображеннями та іншими видами контенту, зможуть краще розподіляти свої маркетингові ресурси, щоб підтримувати зростання та розширення своєї присутності на ринку у 2024 році.

Короткі відео у відеомаркетингу

У сучасному світі відеомаркетингу відбувається відхід від довгих форматів до коротших, більш динамічних відеороликів. Прогнозується, що у 2024 році цей напрямок лише зміцнить свої позиції. За даними досліджень, 90% маркетологів, які вже використовують формат коротких відео, планують збільшити або зберегти свої інвестиції в цю сферу. Також відзначається, що кожен п’ятий маркетолог планує запровадити короткі відео у своїх кампаніях у наступному році.

Хоча довгі відео дозволяють донести більше інформації, сучасні B2C та B2B маркетологи виявили, що короткі відеоролики можуть бути значно ефективнішими. Цей формат потребує менше ресурсів для створення та краще відповідає швидкій динаміці уваги онлайн-аудиторії, що включає людей з різними демографічними характеристиками. Не дивно, що платформи, такі як TikTok, Reels і Snapchat у минулому, швидко набрали популярності та стали предметом інтересу маркетологів.

Роль штучного інтелекту у рекламі

У 2024 році рекламна індустрія зазнає значних змін завдяки штучному інтелекту (ШІ). Очікується, що використання ШІ буде інтенсифікуватися, а його ефективність зросте, завдяки прогресу в області машинного навчання. Це призведе до створення персоналізованої реклами, яка буде враховувати індивідуальні потреби та бажання кожного споживача.

ШІ стане ключовим елементом у стратегіях взаємодії брендів зі своїми клієнтами. Він допоможе брендам краще зрозуміти своїх споживачів, оцінюючи їхні унікальні потреби та переваги, які варіюються в залежності від таких факторів, як вік, соціальна група, стать, спосіб життя тощо. Це розуміння дозволить брендам створювати більш цільову та ефективну рекламу.

Наприклад, Heinz запустив маркетингову кампанію, у якій використав AI для створення зображень кетчупу в незвичайних умовах, таких як “кетчуп у космосі”. За допомогою інструмента генерації зображень DALLE-2 було створено цілу серію зображень, які згодом були використані для активізації аудиторії у соціальних мережах.

Соціальна відповідальність та ціннісний підхід

З 2020 року в рекламній індустрії відбулися значні зміни, які посилюватимуться й у 2024 році. Сучасна реклама фокусується на створенні контенту, який резонує зі стилем життя споживачів, а не просто намагається переконати їх купити продукт. Сьогодні споживачі більш схильні вибирати бренди, які відображають їхні цінності та моральні позиції, ніж просто звертати увагу на репутацію чи популярність бренду.

У 2024 році від рекламодавців очікується створення глибоко змістовного та соціально релевантного контенту. Це означає, що компанії мають бути гнучкими та адаптуватися до змін у суспільних настроях та цінностях споживачів. Реклама повинна відображати сучасні тенденції та бути більш відповідальною.

Наприклад, кампанія компанії Patagonia, яка зосереджена на сталому виробництві та охороні навколишнього середовища, демонструє, як бренд може відображати цінності своїх клієнтів. Їхня реклама не лише просуває продукцію, але й висвітлює зобов’язання компанії щодо екологічної відповідальності, що резонує з еко-свідомими споживачами.

Персоналізований підхід

Зміни у рекламній індустрії набирають обертів, і це впливатиме на майбутнє рекламних стратегій. У 2024 році одним із ключових напрямків стане персоналізація контенту, адаптована під індивідуальні інтереси користувачів. Бренди активно шукають шляхи, як стати більш релевантними та значущими для своїх клієнтів. Персоналізована реклама, яка точно відповідає потребам та перевагам споживачів, перетворюється на потужний маркетинговий інструмент.

Рекламодавці, які використовують дані для створення персоналізованого контенту, можуть очікувати зростання ефективності своїх кампаній. Наприклад, компанія Netflix використовує алгоритми для аналізу переглядових звичок своїх користувачів, щоб пропонувати відповідний контент. Це не лише підвищує задоволеність користувачів, але й збільшує їх вірогідність залишатися з компанією надовго.

Використання QR-кодів у рекламі

В майбутньому році очікується, що QR-коди займуть значно більше місця в маркетингових стратегіях компаній. Ці квадратні коди, які вже активно використовуються у різних сферах, від криптовалютної реклами до ресторанного сервісу, є одним з найефективніших способів мобільної взаємодії. Вони відкривають широкі можливості для маркетингу, особливо для малого бізнесу.

Прикладом ефективного використання QR-кодів є інноваційний підхід Amazon Go, де QR-коди використовуються для створення безперебійного зв’язку між онлайн- та офлайн-світами споживача. На зображені видно QR-код, який користувачам пропонується відсканувати для входу у безкасовий магазин. Це не тільки зручно, але й створює персоналізований досвід для покупця, як у випадку з вітальним повідомленням “Hello, Mike”, що підкреслює увагу до кожного клієнта.

У контексті зростаючої потреби в оригінальному контенті, брендам потрібно не лише збільшити виробництво, але й оптимізувати свої витрати. Це означає, що маркетингові бюджети мають бути витрачені розумніше, з особливим акцентом на створення контенту, що резонує з аудиторією, будує глибокі зв’язки та підвищує лояльність.

BudgetMaxx пропонує унікальний сервіс, що дозволяє компаніям не тільки ефективно використовувати свої маркетингові бюджети, але й знижувати податкові витрати, пов’язані з рекламними активностями. Наш сервіс допомагає вам максимізувати ROI кожної гривні, інвестованої у рекламу, дозволяючи вам залишатися на передньому краю онлайн-рекламних інновацій, які будуть формувати маркетингові тенденції 2024 року та далі.