Соціологи розповіли, скільки біженців планують повернутись в Україну

Понад третина (36%) українських біженців, які сьогодні перебувають на території суміжних країн, у майбутньому планують повернутись додому. Однак лише тоді, коли в регіоні, де вони мешкали до початку війни, буде досить безпечно. Про це йдеться у звіті «Настрою та оцінки українських біженців», складеному за результатами соцопитування Центром Разумкова.

Ще 35% учасників заявили про готовність повернутися в Україну відразу після закінчення війни, 13% – через рік або через кілька років після закінчення війни, 7% – лише після того, як їхній роботодавець відновить свою діяльність або в тому випадку, якщо будуть впевнені, що можуть легко знайти нову роботу. 11% респондентів заявили про плани повернутися до рідного міста вже найближчим часом, а 7% повертатися до України вже не будуть.

88% учасників дослідження, які мають намір повернутися, заявили, що після прибуття на батьківщину поселятимуться в тій же області, де жили до 24 лютого, 7% — планують оселитися в іншій області (переважно це жителі східного регіону), зазначає соціологічна служба.

Залишити відповідь