Що таке User-generated content (UGC) і для чого він потрібен: повне керівництво

У сучасному світі, де інформація швидко змінюється і постійно зростає, знайти нові способи привернення уваги аудиторії стає все складніше. Однак, один із методів, який продовжує доводити свою ефективність у маркетингу, – це використання контенту, створеного користувачами, або User-generated content (UGC). У цій статті ми розберемося, що таке UGC, чому він корисний, яких форм він може набувати і як його ефективно використовувати в маркетинговій стратегії.

1. Що таке User-generated content (UGC)?

User-generated content (UGC) – будь-який вид контенту, створений користувачами або споживачами, а не професійними маркетологами або контент-менеджерами компанії. Це можуть бути тексти, зображення, відео, аудіо, відгуки, коментарі та навіть меми, створені аудиторією і розміщені на різних соціальних мережах.

Особливо популярним і легким такий напрямок став у TikTok. Адже в цій соціальній мережі особливо цінується контент про особисті рекомендації, відгуки та інше.

Хайпові приклади успішного використання User-generated content (UGC) 

2. Чим User-generated content хороший?

Автентичність. UGC вважається більш справжнім і достовірним, оскільки його створюють реальні користувачі, які діляться своїм досвідом і враженнями від продуктів і послуг. Це викликає більше довіри у потенційних клієнтів, ніж класична реклама.

Економія ресурсів. Створення якісного контенту може бути дорогим процесом. Використання UGC дає змогу компаніям заощаджувати час і кошти на розробку власного контенту, спираючись на творчість і зусилля користувачів.

Соціальний доказ. Контент, створений користувачами, може слугувати своєрідним соціальним доказом, що продукти або послуги компанії дійсно користуються попитом і викликають позитивні емоції у споживачів.

Збільшення охоплення та залученості. UGC допомагає розширити охоплення і збільшити залученість аудиторії, оскільки користувачі, які створюють контент, роблять це на своїх власних платформах, які можуть бути доступні для їхніх друзів і підписників.

Приклади User-generated content

1. Відгуки та рекомендації про продукти та послуги на форумах

2. Особисті поради від реальних користувачів стають все більш популярними в інтернеті завдяки їх корисності.
Вони відображають різноманітність досвіду споживачів та можуть допомогти іншим знайти підходящі рішення або продукти.

3. “До та після” як приклад успішного використання User-generated content

Це популярний формат контенту, створеного користувачами, який відображає зміни або результати. Цей вид контенту може включати не лише фізичні трансформації, але й різні аспекти життя, які покращуються з часом. Вони дозволяють аудиторії бачити, як інші люди досягли успіху, подолали труднощі та змінили своє життя на краще.

4. Відгуки як ефективний приклад User-generated content

Основна перевага відгуків, створених користувачами, полягає у тому, що вони відображають реальний та справжній досвід використання продукту чи послуги. Потенційні клієнти бачать відгуки від інших людей, які розділяють свої враження про бренд, що дозволяє їм зробити більш обґрунтований вибір, заснований на досвіді інших.

Для використання потужного методу UCG є безліч прикладів на просторах інтернету. Тож, якщо ви хочете залучити увагу до свого контенту, рекомендуємо додавати цікаві фото та відео до своєї соціальної мережі. Велика кількість людей вже користується цим методом, і ви приємно здивуєтеся, наскільки він ефективний!

3. Як використовувати User-generated content у маркетингу

Мотивуйте користувачів створювати контент. Заохочуйте аудиторію ділитися своїм досвідом із продуктами та послугами. Ви можете використовувати спеціальні хештеги, проводити конкурси та акції, пропонувати знижки або інші винагороди за створення контенту.

Відстежуйте UGC. Моніторте соціальні мережі, форуми, блоги та інші платформи, щоб знайти контент, створений вашими користувачами. Використовуйте інструменти аналітики та стеження за згадками бренду, щоб не пропустити цінний контент.

Курируйте і поширюйте UGC. Збирайте найкращі приклади контенту, створеного користувачами, і діліться ними у своїх каналах комунікації: на сайті, у блозі, у соціальних мережах, у розсилках. Не забувайте отримати дозвіл від автора перед публікацією.

Інтегруйте UGC у вашу маркетингову стратегію. Включайте UGC у ваш план контенту, використовуйте його для створення рекламних матеріалів, кейсів і презентацій. Це допоможе посилити ваш маркетинговий меседж і продемонструвати успіхи компанії.

Створюйте умови для зворотного зв’язку. Спрощуйте процес спілкування з користувачами і надавайте їм можливість залишати відгуки, ставити запитання і ділитися своєю думкою. Відкритий діалог сприяє формуванню лояльності та довіри до бренду. Наприклад: офіційна сторінка Starbucks в Instagram публікує фото та відео своїх клієнтів.

Висновки

User-generated content є потужним інструментом у світі маркетингу, який дає змогу брендам зміцнити свою репутацію, заощадити ресурси та збільшити залученість аудиторії. Успішне використання UGC у маркетинговій стратегії вимагає мотивації користувачів створювати контент, відстеження і курації контенту, а також інтеграції UGC у різні аспекти маркетингових кампаній. Відкривайте потенціал User-generated content і використовуйте його для зміцнення зв’язку з вашою аудиторією, залучення нових клієнтів і збільшення продажів.

Впровадження стратегії, заснованої на User-generated content, може стати чудовим доповненням до вашої загальної маркетингової стратегії, допомагаючи зробити ваш бренд більш привабливим і впізнаваним серед користувачів різних платформ. Не бійтеся експериментувати і використовувати нові форми контенту, створеного користувачами, щоб виявити, що працює найефективніше для вашої компанії та аудиторії.