Попри все українці хочуть мати гарну посмішку

Всупереч важким умовам, нині є в Україні сфери, які відновлюються. Стоматологія – одна із таких. Онлайн-попит на стоматологічні послуги з боку жителів України не тільки відновився, але й став більшим, ніж влітку минулого року.

Про це йдеться в дослідженні цифрового консалтингового агентства “Ольшанський та Партнери”.

У березні 2022 року українці шукали стоматолога в інтернеті найменше за декілька останніх років – 853 тис. разів. Це було найбільшим падінням попиту – на 36% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Однак в сумі за три літні місяці українці вже шукали стоматолога в інтернеті набагато активніше, та навіть більше, ніж влітку минулого року – понад 3,6 млн разів. Це на 36 тис. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Восени попит на стоматологічні послуги в Інтернеті упевнено вийшов на довоєнний рівень.

Популярними стоматологічними послугами, які українці шукають в інтернеті є: вініри, брекети, відбілювання зубів, елайнери, протезування, люмініри.

“Зуби мають бути здоровими та міцними, а посмішка – яскравою. Іноді це спосіб продемонструвати силу духу, особливо в тих надскладних обставинах, які ми всі зараз переживаємо.

У найбільш складний період українці спрямували свою увагу на більш значущі на той момент питання. Але вже влітку вони почали повертатися до звичайних життєвих справ. Тож на прикладі сфери стоматології ми бачимо ефект відкладеного попиту”,  зауважує  Анна Артеменко, СBDO консалтингового цифрового агентства “Ольшанський та Партнери”.

Жити в Європі, а зуби лікувати – додому. Дослідження попиту на стоматологічні послуги

Попри вимушену зміну країни проживання, українці віддають перевагу вітчизняним стоматологам. Причина може бути простою: незрівнянна вартість стоматологічних послуг в Україні й за кордоном.

Починаючи з березня 2022 року, онлайн-попит на стоматологічні послуги в Україні з території деяких європейських країн починає пікове зростання. Для аналізу було обрано 7 країн ЄС, де за даними міграційних служб знаходиться найбільше українців — Німеччина, Польща, Молдова, Франція, Італія, Словаччина та Румунія. Йдеться про пошук стоматологів у Гуглі із зазначенням українських міст, наприклад, “відбілювання зубів Львів”, “вініри Одеса”.

Отже, якщо в лютому 2022 року українською стоматологією з цих країн Європи цікавилися близько 180 тис. разів, то вже у березні число виросло до 287 тис. разів на місяць, а у серпні взагалі перевищили рекордні 400 тис.

Найбільше запитів надходило з Німеччини та Польщі, де знаходиться найбільше українців.  Якщо у лютому цього року з території Німеччини стоматолога в українських містах шукали близько 52 тис. разів, то вже у серпні – 150 тис., що більше утричі. Аналогічна ситуація склалася і на території Польщі, звідти шукали послуги українського стоматолога у серпні найбільшу кількість разів за весь час – майже 115 тис. разів за місяць. Для порівняння, у лютому цього  року стоматологами в Україні цікавилися усього 52 тис. разів.

Графік нижче демонструє зростання попиту на українську стоматологію з території Європи, де особливо помітно, як виділяються дві країни.

“Є надія, що зараз ми спостерігаємо зародження тренду медичного туризму в Україну. За певних умов медичний туризм може стати привабливим не тільки для українців, які вимушено виїхали за кордон, а й для громадян європейських країн зокрема”, — каже Анна Артеменко, СBDO консалтингового цифрового агентства “Ольшанський та Партнери”. 

За матеріалами пресрелізу

Залишити відповідь