На що українці витратить гроші у Black Friday 2021

Аналітики Picodi.com перевірили, як з роками змінювався інтерес до розпродажів Black Friday і опитали інтернет-користувачів, щоб дізнатися:

  • що покупці думають про Чорну п’ятницю;
  • чому деякі споживачі не в захваті від цих розпродажів;
  • як багато людей планують купити що-небудь 26 листопада 2021;
  • та які категорії товарів найбільше залучають покупців.

Зниження інтересу

У 2020 році Чорну п’ятницю вперше було проведено в умовах пандемії. Дані Google Trends показують, що кількість запитів, пов’язаних із розпродажами Black Friday, торік зменшилася на 37%. В Україні пік інтересу до Чорної п’ятниці припав на 2018 рік, а зниження інтересу було зафіксовано вже у 2019 році.

Свою участь у розпродажах Black Friday у 2020 році підтвердили 59% анкетованих. Інші не купували з різних причин: 24% не хотіли нічого купувати, 13% поскаржилися на непривабливі знижки, а 9% — на відсутність цікавих товарів зі знижкою. На зниження інтересу до розпродажів вплинула пандемія: деякі покупці уникали скупчення людей (7%), а інші перебували в нестабільній фінансовій ситуації (21%). У свою чергу, 26% анкетованих просто забули про Чорну п’ятницю.

Чому покупці не люблять Black Friday?

Згідно з результатами анкетування, українці ставляться до розпродажів Black Friday скоріше позитивно, ніж негативно. 45% українців упевнені, що Чорна п’ятниця дає можливість здійснити покупки на дуже вигідних умовах. 43% не сумніваються, що Чорна п’ятниця — найкращий розпродаж року, а для 34% Black Friday — чудова можливість придбати дорогі товари з дійсно гарною знижкою.

Однак, не варто нехтувати думкою 27% респондентів, які звертають увагу на маніпуляції з цінами, коли перед початком знижок вартість підвищується, а потім знижується до попереднього рівня. 20% вважають, що у Чорну п’ятницю магазини роблять знижки лише на нецікавий або залежалий товар, а 17% відповіли, що розмір знижок у Black Friday не відрізняється від інших розпродажів.

Чорна п’ятниця 2021 року: що купимо і скільки витратимо?

Про бажання взяти участь у розпродажах на Чорну п’ятницю цього року зголосилися 66% опитаних. 4% не планують нічого купувати, а 30% ще не вирішили.

Головний фактор, що схиляє на користь покупок у ході розпродажів Black Friday, – знижка на бажаний товар (46%). Вища знижка могла б стати мотивацією для 31% опитаних, а додатковий кешбек — для 19%. Ніщо не може схилити до покупок 4% респондентів.

Ми дізналися, які товари цікавлять людей, які вирішили взяти участь у розпродажах. На першому місці знаходяться одяг та взуття (50%), на другому – електроніка та побутова техніка (38%), а на третій позиції – косметика та парфумерія (25%). Середньостатистичний покупець готовий витратити на розпродажі Black Friday 3 700 гривень, а в 2020 році ця сума становила 3 800 ₴.

Методологія та джерела даних

У дослідженні використані архівні дані сервісу Google Trends та інтернет-опитувань, проведених з 15 по 31 жовтня 2021 року та з 28 серпня по 13 вересня 2020 року.

Фото: https://depositphotos.com.

За матеріалами https://www.picodi.com/

Залишити відповідь