Кожен третій українець до кінця року залишиться безробітним – прогноз Мінекономіки

Одним із найбільш актуальних викликів для уряду сьогодні є вирішення проблем із працевлаштуванням та поверненням громадян з-за кордону. Через воєнний конфлікт рівень безробіття в Україні може досягти 30%. Про це розповіли у Мінекономіки.

За словами першої віцепрем’єрки Юлії Свириденко, інфляція зараз досягла 24,6%, а до кінця року може досягти 30%. При цьому ВВП може впасти на третину. Також важливим завданням є підтримка малого бізнесу. За даними найбільших рекрутингових порталів, за період війни кількість актуальних вакансій на ринку праці скоротилася у 20 разів у порівнянні з початком лютого 2022 року.

Частково це пов’язано з вимушеною релокацією бізнесу, який тепер шукає персонал в інших регіонах. На початку літа зниження рівня зарплат у приватному секторі сягало 25-50% порівняно з довоєнними показниками. Найбільш сильне падіння відзначалося у сферах добувної промисловості та будівництва.

Станом на 30 червня майже 40% українців повернулися на роботу. Експерти повідомляють, що в період військового конфлікту майже 98% претендентів на роботу стикалися з серйозними проблемами при спробах працевлаштування. Переважна частина працюючих незадоволена рівнем доходів, водночас дві третини опитаних заради працевлаштування готові знизити зарплатну планку.

Залишити відповідь