Гроші, свобода, вільний графік: чому фриланс стає все більш популярним в Україні

Український сервіс Freelancehunt провів дослідження серед спеціалістів, щоб дізнатися, як фриланс вплинув на їхнє життя та розвиток під час війни, а також завдяки чому він стає все більш популярним. Результатами ділимося з вами.

Як фриланс вплинув на життя та розвиток виконавців

Насамперед варто зазначити достатньо високий відсоток фрилансерів, які готові рекомендувати своїм друзям та знайомим переходити на фриланс.

Серед опитаних 71,03% виконавців указали, що порадять своїм близьким і знайомим працювати на фрилансі, а 6,16% уже всіх перевели на такий вид зайнятості. Лише 22,80% респондентів відповіли, що не хочуть радити переходити на фриланс.

Для багатьох фриланс став без перебільшень рятувальним кругом під час війни. Він дає змогу не тільки заробляти гроші, а ще й навчатись, розвиватись, подорожувати та відчувати себе емоційно комфортно, як порівняти з роботою в офісі.

Варто також зазначити високий попит на фриланс серед виконавців, які раніше не реєструвались на сервісі та прийшли працювати тільки під час війни. Серед тих, хто брав участь у дослідженні, таких 40,67% також згадали про можливість віддалено працювати й ті, у кого був зареєстрований профіль, але на момент початку війни вони активно не працювали на фрилансі — 16,13%.

63,77% зазначили, що з переходом на фриланс почали набагато ефективніше розпоряджатися своїм часом. Для багатьох виконавців вільний графік та загалом свобода є сильною мотивацією, щоб залишатися фрилансером.

«Самостійно контролюю всі 24 години свого часу, не залежу від роботодавця, офісного рабства з 9 до 18, а сам обираю, з ким співпрацювати та коли», — вказують користувачі Freelancehunt.

Чому люди переходять на фриланс

Гроші, свобода, вільний час — топ-3 причини, через які люди бажають спробувати фриланс. Далі детальніше:

  • Бажання збільшити свій заробіток — 27,38% опитаних.
  • Можливість мати більш гнучкий розклад та більше контролю над своїм часом — 23,97%.
  • Більше свободи вибирати, з ким працювати та які проєкти виконувати, — 21,34%.
  • Працювати з клієнтами з усього світу — 14,15%.
  • Отримати більше часу на сімейні справи, хобі та інші важливі речі — 13,16%.
Як спеціалісти бачать майбутнє фрилансу

На думку фрилансерів, ринок в Україні зростатиме внаслідок розвитку цифрових технологій та появи нових спеціалізацій. Але водночас рівень конкуренції також буде зростати.

«Фриланс для спеціалістів — це можливість самому визначати, що робити, коли та за яку вартість. Саме ці 3 фактори підвищують попит на віддалену роботу серед виконавців, а війна стала каталізатором, який пришвидшує розвиток ринку фрилансу в Україні. У найближчі кілька років ми очікуємо на зростання ринку в кілька разів унаслідок збільшення попиту серед малого і середнього бізнесу в Україні та світі на талановитих українських виконавців», — коментує керівник Freelancehunt Валентин Зюзін.

mmr.ua

Залишити відповідь