Головна
»
Готові наймати людей з меншим досвідом: як роботодавці долають дефіцит кадрів
Готові наймати людей з меншим досвідом: як роботодавці долають дефіцит кадрів
Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ) — один із найбільших у Східній Європі майданчиків, який об’єднує представників бізнесу, влади та суспільства для обговорення ключових економічних питань і глобальних трендів. На заході Work.ua в рамках дискусії про людський капітал поділився актуальною статистикою ринку праці:
- Ринок праці відновився, але нерівномірно. Приріст вакансій за областями від лютого 2022 до вересня 2023 року підсвічує, куди релокувалися найбільше компаній і працівників, які регіони активно відновлюються після звільнення від окупації й активних бойових дій. Зокрема, найбільший відсоток приросту пропозицій роботи у Закарпатській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Чернівецькій областях.
- Саме тут бачимо найменшу кількість відгуків шукачів на одну вакансію. Закарпатська область стабільно лідирує за найменшою кількістю відгуків ще від початку 2023 року. Тож хоч і регіон за кількістю пропозицій роботи демонструє рекордні показники, із попитом — ситуація невтішна.
- Середня кількість відгуків на вакансію на місяць нині на рівні 2021 року, коли спостерігався так званий «ринок шукача». З червня до вересня зазвичай відбувалося сезонне коливання. Проте зараз тенденція до падіння сильніша, ніж сезонні зміни. Підтверджують цю динаміку і самі роботодавці: знаходити кваліфікованих спеціалістів стало довше і складніше.
Work.ua запитав учасників КМЕФу, чи відчувають вони дефіцит кадрів у своїй галузі та як долають цей виклик. Лише 3% респондентів не стикнулися із цим явищем. Натомість абсолютна більшість відчуває нестачу шукачів та має в арсеналі різні методи розв’язання цієї проблеми.
Зокрема, бізнес готовий наймати людей з меншим досвідом та інвестувати ресурси у навчання співробітників. Також роботодавці пропонують вищі зарплати, щоб залучити найкращі кадри. І, звісно ж, створюють програми адаптацій та працевлаштування ветеранів.
![](https://i.work.ua/img/00007297_s.png)
Під час дискусії про людський капітал учасники ділилися власними спостереженнями та прогнозами:
- Бізнес не може робити ставку на повернення людського капіталу в найближчий рік. Тому зростає актуальність навчання персоналу — створення людського капіталу.
- На ринку праці є тренд на збільшення кількості вакансій та часу на їхнє закриття.
- Особливо сильно дефіцит кадрів помітний у робітничих спеціальностях.
- Бізнесу варто створювати власні програми реінтеграції та залучення робочої сили.
Перед ринком праці стоять серйозні виклики, проте вони також відкривають і нові можливості. Адже зараз бізнес відкритий до нестандартних рішень та впровадження нових технологій для подолання дефіциту кадрів.