Де та як зберігають свої накопичення українці — опитування Rakuten Viber

Більше половини українців не відкладають гроші на «чорний день», а 16% втратили можливість заощаджувати з початком повномасштабного вторгнення

Rakuten Viber провів опитування, щоб дослідити фінансові звички українців під час війни: чи вдається українцям відкладати кошти та яким методам зберігання заощаджень вони надають перевагу, про це йдеться в пресрелізі компанії.

В опитуванні в офіційному каналі Rakuten Viber Україна взяли участь понад 30 тисяч користувачів.

Результати опитування показали, що 56% українців не відкладають кошти під час війни, з них 16% втратили можливість відкладати, 21% не мали заощаджень й до війни, а 19% не мають можливості заощаджувати і витрачають заощаджене.

Водночас, 12% опитаних заощаджують з кожної заробітної плати, майже третині респондентів (32%) — вдається робити грошові заощадження періодично.

Де та як зберігають свої накопичення українці — опитування Rakuten Viber

Команда Rakuten Viber також запитала українців, де та як вони зберігають накопичення. Понад половина респондентів (53%) надають перевагу готівці та зберігають її вдома. Свої кошти на банківському рахунку тримають 10% опитаних, ще 5% зберігають гроші на банківському депозиті під відсоток. У криптовалюті зберігають заощадження 2%. Ще по 1% українців обирають такі способи: облігації та цінні папери, цінні метали або вкладення у нерухомість. Поєднують різні форми збереження — 14%, а варіант «інше» обрали 13% респондентів.

Де та як зберігають свої накопичення українці — опитування Rakuten Viber

Всі учасники опитування проходили його онлайн і анонімно. Ключова вікова група — 34-45 років, понад 50% респондентів віком до 45.

Rakuten Viber є частиною японської компанії Rakuten і є найпопулярнішим месенджером в Україні, встановленим на 98% смартфонів. Під час війни команда Viber докладає всіх зусиль, щоб українці залишалися на зв’язку та отримували актуальну й перевірену інформацію з офіційних джерел. Мільйони українців використовують Viber для надсилання безкоштовних текстових повідомлень, відеодзвінків, спілкування в групових чатах та стеження за оновленнями від медіа, державних органів, відомих осіб і брендів.