40 000 підприємців шукали спеціалістів на фрилансі у минулому році: дослідження

Фриланс серед українського бізнесу набирає попиту. Freelancehunt повідомляє, що 40 000 підприємців з України шукали спеціалістів саме на фрилансі для розв’язання тих чи інших питань.

Зараз маємо таку ситуацію на ринку праці — лише 21% компаній готові запропонувати гібридний чи віддалений формат роботи. Водночас у спеціалістів ситуація протилежна, бо вони хочуть працювати віддалено або мати гібридний графік — таких виявилося 75%. Ці дані надала платформа Work.ua. Тренд на ринку зараз задають спеціалісти, а роботодавці будуть адаптовуватись, тому прогнозується, що попит на фрилансерів тільки зростатиме.

Більш ніж половина українських підприємців, що взяли участь у дослідженні Freelancehunt, працює з фрилансерами вже понад 4 роки. Також четверть замовників (24,24%) наймає на фрилансі понад 60% співробітників для своїх проєктів.

Фриланс перестає бути для переважної кількості українських бізнесменів чимось незвичним, адже з кожним роком збільшується кількість тих, хто співпрацює зі спеціалістами у такому форматі. Це підтверджують і аналітичні дані: 87,3% замовників задоволені якістю роботи фрилансерів, а 91,1% впевнено стверджує, що саме фрилансери допомагають їм розвивати бізнес.

«Тренд очевидний: підприємці все частіше обирають фрилансера для виконання тих чи тих завдань. Це швидше та дешевше, ніж наймати працівника в офіс на повний робочий день. У найближчі кілька років очікуємо, що в Україні, як і в США, понад 65% підприємців найматимуть фрилансерів. Їхня доля в колективі може становити не менш ніж 40%», — додає керівник Freelancehunt Валентин Зюзін.