10 фінансових (і не тільки) порад від 40-річних

На Reddit є популярний тред, де користувачі 40+ діляться порадами з молодшим поколінням.

Хто, як не люди з досвідом, можуть підказати молодим, як досягти успіху у світі фінансів і не тільки? У цій статті ми зібрали для вас декілька надихаючих і кумедних порад від тих, хто вже розміняв четвертий десяток і кому є що сказати.

Ось що цікавого радять робити з грошима (і життям).

“Почніть збирати гроші просто зараз. Не чіпайте їх, тільки якщо ви не у скрутному становищі. Через 20 років ви будете щасливі, що зробили це”.

“Просто збирати гроші — не найкраща порада. Вони втрачають вартість через інфляцію, тому зверніть увагу на інвестування або хоча б на якийсь терміновий вклад, що приносить відсотки”.

“Інвестиції (хороша нерухомість, акції) приблизно подвоюються кожне десятиліття. Тому помножте суму своїх несерйозних витрат на рік і вкладіть їх, щоб заробити на пенсію”.

“Не потрапляйте в цю пастку, коли здається, що в усіх людей твого віку є те, чого в тебе немає. Коли ти закінчуєш школу, більше немає жодних часових рамок. Ти не зобов’язаний робити щось у певний момент свого життя. Ти не зобов’язаний мати n-ну кількість стосунків, бути одруженим, мати дитину, володіти будинком, мати роботу мрії або знайти своє покликання в житті в певний момент — якщо взагалі знайдеш. У тебе буде багато шансів зробити всі ці речі. Іди своїм шляхом”.

“Просіть те, що вам потрібно. Робота, стосунки, підрядники… Ніхто не вміє читати думки. Найгірше, що ви можете почути, — це “ні””.

“Бережіть коліна і спину. І зуби. Боже мій, зуби — це фінансова яма”.

“Любовне життя коротке. Будьте вдячні за все. Найбільший тягар, який ви нестимете, — це ваші думки. Навчіться жити сьогоденням, минуле — це всього лише спогади, а майбутнє — всього лише ваша уява. Вам не обов’язково приймати негативний внутрішній діалог, спостерігайте за цими думками й вчіться відпускати їх. Ви хоробріші, ніж думаєте, розумніші, ніж думаєте, сильніші, ніж здаєтеся, і любите більше, ніж думаєте”.

“Невдача — це не якась жахлива катастрофа, а частина процесу, що дає змогу стати кращими в чомусь або отримати те, що ви хочете. А якщо йти напролом, то часто можна несподівано досягти успіху швидше, ніж очікувалося”.

І що частіше ви зазнаєте невдачі, то сильніший імунітет проти страху перед ними, тож ви зможете домогтися більшого. Невдачі — це те, що дійсно необхідно в житті, щоб домогтися бажаного”.

“Не економте на матраці, подушках або взутті. Скоротіть вживання цукру. НЕ приносьте роботу із собою додому”.

“Ваші мрії не статичні. Це нормально — вирішити, що мрія, яка була в тебе в 15 років, більше не для тебе”.